Respekt
ke zdrojům

Kulturní společnost umí nakládat se zdroji efektivně a s respektem a vytváří tak prostor, kde budou moct spokojeně a dlouho žít i budoucí generace. Máme jen jednu přírodu, jeden zdroj materiálů, energie. A je na nás, jak s nimi naložíme a v jakém stavu přenecháme planetu našim dětem.

Libčice nad Vltavou. Jen pár kilometrů od Prahy, vlakem za 20 minut, najdete malebné městečko, které si zachovalo nádhernou přírodu, jedinečnou atmosféru i historii, která je s místem spojena. Chcete také utéct z ruchu velkoměsta a žít v klidném prostředí obklopeném přírodou? Park Cihelka, nově vznikající rezidenční areál, bude ta správná volba.

Člověk není vysazený z ekosystému, ale je jeho součástí. Respekt k lidem i životnímu prostředí je proto zakotven v našem přístupu a přispívá k budování kultury bydlení u nás.

Udržitelné bydlení

Do našich projektů zcela přirozeně zařazujeme prvky, které přispívají k udržitelnosti bydlení a zároveň ho v řadě ohledů zpříjemňují. Inovujeme, hledáme nové cesty, díváme se, jak to dělají jinde a přenášíme do Čech osvědčené postupy. A také zapojujeme zkušené české odborníky, patentujeme a předáváme naši zkušenost dál.

Základní princip respektu ke zdrojům spočívá jak ve snižování spotřeby, tak v recyklaci. Obojí využíváme, abychom snížili dopad na přírodu, zlepšili bezprostřední životní prostor, a zároveň tím potěšili peněženky obyvatel našich domů.

A co přesně si pod tím představit?

Udržitelný beton

Rebetong, 100% recyklovaný beton, vyvinutý týmem ERC-Tech a Skanska, využívá namísto přírodního kamene vhodně zpracovanou stavební suť. Dokáže zpracovat i cihelnou drť, recyklát, který doposud ve stavebnictví nenašel plnohodnotné uplatnění.

8%

CO2 uspoří rebetong ve srovnání se standardním betonem

100%

úsporu přírodního kamene zajistí využití drcené stavební suti v rebetongu

Z našich průzkumů

Co si představíte pod pojmem "udržitelné bydlení"? Na tuto otázku nám v červnu 2020 odpovědělo celkem 504 respondentů.

54%

nízkoenergetické
bydlení

31%

bydlení s dostatkem zeleně

28%

zdravé bydlení

01

Život
mezi budovami

Domov neznamená jen život v bytě. Stejně důležitý je i rozmanitý
a přirozený život venku, kde můžeme být mezi lidmi, smysluplně trávit volný čas, mít na co se dívat.

Více informací

02

Respekt
k lokalitě

Každé místo má svou historii, kvality, jedinečnost. Svůj příběh. A nově vznikající budovy by na něj měly navázat. Přirozeně doplnit území,
v němž vznikají, a časem s ním zcela splynout. Respektovat lidi, kteří k ní už mají vybudovaný vztah.

Více informací

04

Trvalá
hodnota

Kvalitní architektura umí plýtvat, ale jen na správných místech. Investuje více do pořizovacích nákladů, aby ty provozní byly nižší. Nebojí se vybírat
z kvalitních materiálů, a to i na místech, která nejsou tolik na očích. Preferuje vyšší standardy provedení a promyšlené dispozice.

Více informací

Jsme tu pro šetrné, co raději plýtvají úsměvy než přírodními zdroji.