Modřanský cukrovar 2

Řeka.
Jedinečná architektura.

Přírodní zdroje. 
Smart home.
Design a komfort.

Hospodárná čtvrť v PENB A 
Townhouse, loft, vysoký byt
Malé byty, velké byty
Živé náměstí, obchody a služby
Vodáci a loděnice
Amfiteátr
Pivovar
Výroba vlastní energie
Modrozelená infrastruktura
Sochy a umělci
Hřiště, parky, zahrady
BREEAM a udržitelnost
Recyklovaná "šedá" voda

Když se spojí etablovaná developerská společnost Skanska s renomovanými architekty ze studia CHYBIK + KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS, vznikne moderní čtvrť 21. století s novým bydlením bez kompromisů k výzvám nadcházejících dekád. Novostavby v Modřanském cukrovaru disponují celou plejádou tradičních i nadstavbových benefitů. Některé z nich najdete i v našich dalších developerských projektech.


Hledejte skutečnou úsporu

Až o 44 % energeticky úspornější byty. 
Nyní navíc s výhodnějšími podmínkami koupě.

Vyberte si z široké palety dispozic bytů - od investičních 1 + kk nebo 2 + kk, jejichž okna nabízejí výhledy nejen na řeku, do vnitrobloku a na budoucí náměstí s mnoha kavárnami, obchody a službami, ale i na poetické staré Modřany. Ozeleněné území mezi bytovými domy a komunikací na nové Komořanské je víc než 30 metrů široké a poskytuje příjemný odstup od ruchu ulice. Větší byty od 3 + kk po 5 + kk disponují jedinečnými výhledy na Vltavu a protilehlou Chuchli, která i do budoucna zůstane přírodní lokalitou. Rozlehlé terasy, lodžie a široké balkóny tu během slunných dní umožní pohodlný pobyt venku. Zelené střechy bytových domů sousedí s privátními terasami, je tu ale i sdílená komunitní terasa a promyšlená veřejná prostranství.

Vysoký standard bydlení v druhém vnitrobloku Modřanského cukrovaru podtrhují velká okna se sníženým parapetem, vyšší bezfalcové dveře, prémiové zařizovací předměty, teplovodní podlahové vytápění, na kterém jsou usazeny designové vinylové lamely s tuhým minerálním jádrem, ale také výrazný design dlažby Maxima Velčovského. Praktickým pomocníkem bude chytrý videotelefon a smart home technologie.

Je to jedinečný projekt, kde jsme si všichni od samého začátku navzájem slíbili, že budeme hledat řešení bez kompromisů. Vytvoříme prostředí, ve kterém se nejen dobře žije, ale které také bude v čase dospívat a zrát jako víno. Naším záměrem je vytvořit prostředí, na které bude pyšný nejen každý z obyvatel Modřanského Cukrovaru, ale i každý Pražák, Čech a vůbec, každý, kdo jej navštíví. Protože veřejný prostor se prostě dá vytvořit tak, aby přinášel radost lidem a planetě Zemi ubližoval minimálně.
Ferdinand Leffler, zahradní architekt a zakladatel atelieru Flera, který stojí za výslednou podobou veřejných prostranství Modřanského cukrovaru
Ferdinand Leffler, zahradní architekt a zakladatel atelieru Flera

Galerie

Publikované vizualizace slouží pro ilustrativní účely. Od konečné podoby projektu se mohou lišit v uspořádání, rozmístění, barevnosti, vzhledu, interiérovém či exteriérovém vybavení nebo použitých materiálech.

Vysoký byt
Loft
Townhouse

Říkejte mu, jak chcete.

V Modřanském cukrovaru exkluzivně nabízíme moderní lofty s předzahrádkou s terasou, do kterých vede z vnitrobloku privátní vstup.
Patrová nástavba ve vzdušném prostoru, která navazuje na kovové schodiště, je připravena na umístění ložnice, domácí kanceláře, čtenářského koutku, game království - tedy místa, kde oceníte pocit soukromí a jedinečnosti. Townhouse disponuje extra úložným prostorem v horní části vstupního foyer. 

Byty typu "townhouse" jsou na dotázání v klientském centru Skanska Home Centre.

Retail Park Modřanský cukrovar - vizualizace

Komerční prostory pro Vaše podnikání v Modřanském cukrovaru

V parteru bytových domů při ulici Komořanská a na náměstí, kde vyrostou architektonicky výrazné budovy s prémiovými byty, vznikne až 5 000 m2 komerčních prostor pro obchody, služby, bistra a restaurace.

V areálu najde své místo i rodinný pivovar, mateřská škola, supermarket, ale i malé obchody a prostory pro služby. Vzniká tu nová městská čtvrť.

Najděte místo pro své úspěšné podnikání v prostředí udržitelných kanceláří a obchodních jednotek Modřanského cukrovaru.

Milníky vývoje 2. etapy Modřanského cukrovaru

Zahájení prodeje

červen 2023

Zahájení stavby

prosinec 2023

Hrubá stavba

zima 2024

Vnitřní omítky

léto 2025

Kolaudace

zima 2025

Nastěhování

jaro 2026

Virtuální realita

Projděte se svým novým domovem v Modřanském cukrovaru prostřednictvím virtuální prohlídky.

Bohatá historie Modřan

Podle lidových pověstí dostaly Modřany své jméno po modře kvetoucí lužní květině. Podle historiků za ním stojí spíše socha Morany, která zde stávala na pohanském pohřebišti. Jisté je, že ze zemědělské vísky na jižním okraji Prahy se v průběhu 19. století Modřany proměnily ve významné průmyslové centrum. Ústředním prvkem tu vždy byla řeka, důležitá dopravní tepna. Právě na jejím břehu byl v roce 1861 založen cukrovar, který zde plnil zásadní roli následujících 140 let.
Historickou připomínkou dodnes zůstává jeho komín, ale také cukrová homole ve znaku městské části.

Představení Modřanského cukrovaru

Modřanský cukrovar je rezidenční čtvrť, kterou charakterizují především tři komponenty – estetika, udržitelnost a technologická vyspělost. Nechybí zde modrozelená infrastruktura, solární panely, zelené střechy a celé spektrum technologií, které domácnostem citelně sníží provozní náklady. To vše doplňuje prémiový bonus – klid řeky, která je tu na dohled téměř z každého okna. Věřím, že tvoříme místo, které se stane novou dominantou a pýchou naší metropole.
Petr Dušta, manažer projektu, Skanska Residential

Ke stažení

Brožury projektu a vybavení

Brožura projektu

Všechny publikované vizualizace slouží pouze pro ilustrativní účely a mohou se lišit od konečné podoby projektu v uspořádání, rozmístění, barevnosti, vzhledu, interiérovém či exteriérovém vybavení nebo použitých materiálech.

Zajímá Vás nabídka bytů?

Zanechte nám své kontaktní údaje a rádi Vám poskytneme další informace.

Napište nám

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnostem skupiny Skanska, k zpracování vašich údajů za účelem reakce na Váš dotaz, nabídky, prodeje či pronájmu nemovitostí, včetně zasílání marketingových materiálů a informací o akcích, které pořádáme. Vaše osobní údaje mohou být dále zpřístupněny dodavatelům IT služeb, firmám spolupracujícím na marketingových kampaních a společnosti Hyposka, s.r.o., zajišťující financování pro naše klienty. Údaje budeme zpracovávat po dobu Vašeho zájmu o naše produkty a poté ještě 3 roky. Více o způsobu nakládání s vašimi údaji zde.

Kontaktujte naše makléřky

Kontaktujte nás