Domov pro rodinu

Albatros Kbely

Nízkoenergetické moderní bydlení na severovýchodním okraji Prahy v lokalitě Kbely, která nezapře svůj venkovský původ, přestože nabízí všechny výhody velkoměsta – dopravní dostupnost, nedaleká obchodní centra, nákupní středisko i velký park a mateřskou školu jen pár kroků od domu. Splňte si svůj sen o novém bydlení pro rodinu!

S hlavou v oblacích

Při procházce po pražských Kbelích dodnes narazíte na zákoutí, připomínající venkov tak, jak jej známe z knížek a filmů pro pamětníky – domky se zahradou, rybník nebo kapličky středověké „Via Sancta“. Ty připomínají svatou cestu, po které tu bylo dle pověsti převáženo tělo sv. Václava z Boleslavi na Pražský hrad.

Vzduch je naše moře

Pro svůj rovinatý terén byly Kbely v roce 1918 vybrány jako vhodné místo pro umístění prvního československého letiště. Ve své době se tak staly centrem aviatiky v Československu – zemi bez moře, ale zato s rozvinutým leteckým průmyslem – a to až do roku 1937, kdy bylo otevřeno letiště v Praze-Ruzyni. Slavné období našeho letectví tady dodnes připomíná vodárenská věž z roku 1928, která sloužila zároveň jako maják. Ten měl údajně svítit jako milion svíček.

Adresa pro sportovce
i ekology

Hned na konci ulice najdete lesopark Letňany – další ideální místo na procházky, vyjížďky na kole i bruslích.

Centrem občanského dění ve Kbelích je dnes Centrální park, kde se koná nespočet akcí v průběhu celého roku. Kromě toho tu najdete dětské i psí hřiště, fitness prvky nebo srub s restaurací.

Na park plynule navazuje Kbelský lesopark, sídlo Ekocentra Prales – místa ekologického vzdělávání i komunitního setkávání.

Za vnitřními sporty, do kina i na rodinné nákupy se můžete vypravit do OC Letňany. K pohodovému posezení s přáteli doporučujeme obnovený Kbelský pivovar.

Klidná lokalita
s dobrým spojením

Kbely se nachází na samém okraji Prahy, od metra Letňany jste však jen čtyři zastávky autobusu.  

Jednoduše se tak dostanete do zaměstnání, a po návratu domů můžete hned vyrazit na procházku s pejskem nebo na kolo. Cyklostezka je hned za domem! Výhodou pro ty, kdo často cestují za rodinou či na chalupu do severních nebo východních Čech, je úspora času stráveného projížděním ucpanou Prahou.

Projekt Albatros Kbely jsme navrhli v souladu s přísnými podmínkami mezinárodní certifikace kvality a udržitelného stavění BREEAM, díky které se nám zde podařilo připravit dobře propracovaný systém cirkulace vzduchu a jedinečný veřejný prostor s prvky modro-zelené infrastruktury. Obyvatelé to pocítí nejen v podobě kvalitního klima doma i ve veřejném prostoru. Albatros Kbely dává prostor pro aktivní styl života těm, kdo ocení blízkost cyklostezky či lesoparku, i když město, obchody a metro jsou dostupné v řádu minut.
Michal Kubát, manažer projektu