Financování nového bytu

Financování koupě nového bytu vyžaduje pečlivou přípravu. Nejčastějšími způsoby jsou hypotéka nebo investice vlastních úspor, na trhu jsou ale i další finanční nástroje. Seznámíme Vás s reálnými možnostmi, které pro Vás dokážeme bezplatně namodelovat. Díky důkladné analýze Vám pomůžeme vybrat tu nejvýhodnější variantu. Poraďte se s finančním poradcem z našeho poradenského centra Hyposka a zvolte nejvýhodnější možnost.

Výhodný splátkový
kalendář bez přirážky

Hypotéka
5,39 %

Abychom Vám umožnili překlenout období, kdy banky půjčují své finance za vyšší úroky, nabízíme Vám možnost čerpat až 90 % kupní ceny v době těsně před nastěhováním.

Na začátku tak zaplatíte pouze základní vklad, který při bydlení pro mladé může tvořit pouze 10 % z ceny bytu, u žadatelů starších 36 let pak 20 %. Vše ostatní, tedy i bankovní úroky, začnete splácet až po kolaudaci domu. Díky tomu ušetříte desítky tisíc za úroky vyplácené bance v průběhu výstavby, navíc dobu mezi tím (která může trvat i dva až tři roky) můžete využít ke spoření a umoření další částky hypotéky.

To vše bez skrytých poplatků a přirážek ke kupní ceně.

Hypoteční poradce 

V dnešní době je ještě důležitější mít při ruce odborníka, který Vás bezpečně provede celým procesem, vysvětlí možná rizika a doporučí nejvhodnější postup.

Ve Skanska poskytujeme nadstandardní servis. Při vyjednávání s bankami se náš poradce, hypoteční makléř našeho poradenského centra HypoSka, stává Vaším zástupcem i obhájcem a pomáhá Vám vyjednat ty nejlepší podmínky, které banky v současné chvíli nabízejí. Díky tomu na své cestě za financováním své nemovitosti nezůstáváte sami. 

Hypotéka je nadále smysluplné řešení

Hypoteční sazby by měly být důležitým, ale ne jediným kritériem při sjednávání hypotéky na pořízení vlastního bydlení. Seznámíme Vás s reálnými možnostmi, které pro Vás dokáže náš hypoteční makléř bezplatně namodelovat. S pomocí velmi důkladné analýzy Vám následně pomůžeme vybrat tu nejvýhodnější hypotéku nebo variantu, díky které během splácení uspoříte i stovky tisíc korun. Podívejte se, jak může analýza financování vypadat. 

V tabulce naleznete ukázkový příklad různých přístupů k financování nového bytu (modelová situace, červen 2023).

Poraďte se s naším finančním poradcem nebo makléřem o tom, která z cest bude nejvýhodnější pro Vás. 

Způsoby financování nového bytu

a. Splacení bytu vlastní hotovostí 

Standardní splátkový kalendář je nastaven dle klíčových milníků projektu: 

15 % z ceny bytu hradí klient při podpisu Smlouvy o smlouvě budoucí kupní 
50 % z ceny bytu hradí klient po oznámení dokončení hrubé stavby 
30 % z ceny bytu hradí klient po oznámení dokončení vnitřních omítek 
5 % z ceny bytu hradí klient po oznámení o kolaudaci domu 

V případě zrychleného splacení bytu jsme otevřeni férovému jednání s klientem o výhodnějších podmínkách koupě. Předplacení bytu je vždy výhodné, o to víc v současnosti, kdy inflace stoupá, a s ní i ceny nemovitostí. 

b. Pořízení bytu pomocí hypotečního úvěru
sjednaného prostřednictvím společnosti HypoSka
 

Pokud si nové bydlení pořizujete s pomocí hypotečního úvěru, využijte služeb naší hypoteční kanceláře Hyposka. Díky tomu Vám zajistíme ty nejlepší podmínky splácení, navíc jako jedni z mála na trhu bez jakéhokoliv navýšení kupní ceny bytu. 

Pokud Vám nevyhovuje standardní splátkový kalendář a máte možnost uhradit 10% z ceny bytu z vlastních prostředků, nabídneme Vám možnost odložit splátku zbývajících 90% ceny až po kolaudaci domu. Tedy těsně předtím, než se do bytu nastěhujete, nebo než ho začnete pronajímat.  


c. Pořízení bytu pomocí hypotečního úvěru
(bez účasti společnosti Hyposka) 

Hypoteční poradci naší exkluzivní společnosti Hyposka jsou při vyřizování Vaší hypotéky Vaší pravou rukou, jsou ale také proškoleným prostředníkem mezi bankou a naší společností. Pokud služby společnosti Hyposka nemůžeme při jednání s Vámi a Vaší bankou využít, přechází celá agenda na naše klientské poradce, a z tohoto důvodu je pořízení nemovitosti na hypotéku vyjednanou mimo hypoteční dům Hyposka zpoplatněno jednorázovým poplatkem 20.000 Kč.  

V případě sjednání hypotéky bez účasti Hyposka bohužel ani nemůžeme nabídnout výhodné financování formou 10/90, kdy až 90% z ceny bytu můžete začít splácet až po kolaudaci domu. 
 

d. Pořízení bytu pomocí již uzavřené hypotéky bez konkrétní nemovitosti  

Klienti, kteří mají uzavřenou hypotéku bez nemovitosti, si u nás mohou vybrat nemovitost a financovat ji již uzavřeným úvěrem, a to za předpokladu, že podmínky pořízení nové nemovitosti jsou v souladu s podmínkami uzavřené úvěrové smlouvy.   

Spolupracujeme s hypotečními bankami

Banky, které umožňují čerpání hypotéky
za více než 2 roky

Další banky, se kterými spolupracujeme

Česká spořitelna
ČSOB / Hypoteční banka
Komerční banka
Modrá pyramida
Raiffeisen bank
Unicredit Bank

Moneta Money Bank
mBank
Stavební spořitelna vybraných bank

Investice do nového bytu 

Zatímco hodnota peněz klesá, u nemovitostí je to přesně naopak. Její pořízení je podle průzkumu dlouhodobě nejbezpečnější a nejvýnosnější typ investice, zvlášť v Praze, kde vzhledem k obrovské poptávce ceny nových bytů konstantně rostou. Praha tak postupně směřuje k trendu západoevropských metropolí, kde si vlastní bydlení mohou dovolit už pouze vyvolení. V Česku nyní zároveň rostou i ceny stavebních materiálů, které se budou logicky promítat také do rostoucích cen nového bydlení. Neváhejte proto s rozhodnutím, které v budoucnu oceníte, dokud to ještě jde. 

Transparentní cena je výhodou

Za transparentní považujeme férový přistup, proto nevyužíváme inflační ani rizikovou doložku a veškeré riziko přebíráme na sebe. Při podpisu Smlouvy o smlouvě budoucí Vám cenu nastálo zafixujeme. Až do nastěhování Vám tak garantujeme současnou cenu nemovitosti, do které už se nepromítne další navyšování cen stavebních materiálů ani inflace. To je výhodné především u nově nabízených bytů, které budou předávány až v horizontu dvou až tří let. Do té doby máte možnost naspořit významnou část budoucích splátek. Jak na to shrnuje Radka Doubravská, jednatelka hypoteční společnosti HypoSka.

Co jsou Vaše nejčastější doporučení těm, kteří přicházejí do Home Centra s velkými obavami z pořízení své nemovitosti? 
Doporučuji klientovi, pokud má alespoň 10 % vlastních zdrojů (v případě věku 36 a více, pak 20 %), jít do nákupu nemovitosti. Při sjednání hypotéky prostřednictvím Hyposka bude mít i přes vyšší sazby možnost čerpat hypotéku až s kolaudací, tj. u většiny projektů Skanska za 2 – 3 roky. Například při fixaci sjednané na 3 roky reálně splátky s vyšší sazbou nemusí platit vůbec nebo po velmi krátkou dobu.

Jak nejlépe využít čas čekání na dokončení rezervovaného bytu?  
Ideálně si již po dobu výstavby odkládat část peněz pravidelně např. do termínovaných vkladů či různých zajištěných investic, aby se částečně zamezilo snížení hodnoty z důvodů vyšší inflace. A našetřené prostředky následně využít třeba na vybavení či pak částečné umořování hypotéky (či nedočerpat např. 20% sjednané hypotéky zdarma). 

Mladší ročníky mohou využít benefit 10/90, co u starších ročníků? Jaká jsou Vaše doporučení pro starší žadatele o hypotéku?  
Stejné, koupit nemovitost, ideálně mít naspořeno 20% hodnoty nemovitosti, případně ve výjimečných případech zkusit požádat banku o výjimku na nižší podíl vlastních zdrojů, zvolit si při současných sazbách kratší fixaci. 

Jaká jsou Vaše doporučení těm, kdo chtějí nemovitost pořídit na investici, pro účely dlouhodobého pronájmu? 
Předpokládá se, že ceny nemovitostí vzhledem ke stále vyšší poptávce a drahým vstupním nákladům klesat nebudou. Vzhledem k aktuálním vysokým sazbám hypotečních úvěrů ani stoupající cena nájmu v některých případech nepokryje celou měsíční splátku hypotéky. Nicméně i při minimálních vstupních vlastních zdrojích si produktivní ročníky mohou snížit splátku hypotéky právě o nájemné a tak mají jistotu zhodnocení investice. Zároveň tak do budoucna umožní vlastní bydlení například pro své děti.  

Skanska Home Center

Křižíkova 682/34a, Praha 8 - Karlín

Provozní doba:

Po-Čt:

9.00 - 17.00 hod

Pá:

9.00 - 15.00 hod

Parkování: před Skanska Home Center nebo v podzemních garážích budovy Corso Court

Kontaktujte nás

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnostem skupiny Skanska, k zpracování vašich údajů za účelem reakce na Váš dotaz, nabídky, prodeje či pronájmu nemovitostí, včetně zasílání marketingových materiálů a informací o akcích, které pořádáme. Vaše osobní údaje mohou být dále zpřístupněny dodavatelům IT služeb, firmám spolupracujícím na marketingových kampaních a společnosti Hyposka, s.r.o., zajišťující financování pro naše klienty. Údaje budeme zpracovávat po dobu Vašeho zájmu o naše produkty a poté ještě 3 roky. Více o způsobu nakládání s vašimi údaji zde.

Dovolujeme si Vás upozornit, že informace slouží pouze pro lepší orientaci v problematice financování a jsou nezávazné. Pro konkrétní nabídku a doporučení prosím navštivte Skanska Home Centre nebo Hyposka.