HABITAT
Budoucnost je tu doma
Nízkoenergetická čtvrť v Malešicích
Vybarvili jsme kousek Prahy
Objevte bydlení, kde moderní design splývá s přírodou, poskytující nejen komfort, ale i udržitelný životní styl v srdci Malešic.
Staňte se součástí HABITATU budoucnosti
Na půdě původně industriálního území se rodí atraktivní městská čtvrť s vlastním ekosystémem – spojující lidi, domovy, městskou faunu a flóru i moderní technologie ve fascinující kaleidoskop života.
Optimální prostor pro život
Pro každý organismus je hledání optimálního životního prostoru významnou součástí existence. Pro člověka ve městě se ale často jedná o hledání kompromisů, často i v otázce výběru vlastního domova.
Poptávku po bydlení dnes už neuspokojí monofunkční sídliště se službami omezenými na jednu samoobsluhu. V doprovodu palčivého kompromisu, který v parném létě nutí utéct někam jinam, protože v okolí nejsou stromy, pod jejichž korunami by se mohl člověk schovat před rozpáleným betonem.
Město musí růst v souladu
s obyvateli a přírodou
Aby se ve městě dalo žít a nejen přežívat, musí jít o kultivovaný ekosystém, který bude růst se svými obyvateli. Nová výstavba musí být ohleduplná k životnímu prostředí a nabídnoutzázemí, v němž lze každou chvíli plnohodnotně využít, ať pro navazování vztahů se sousedy, sport nebo relaxaci.
Pouhá střecha nad hlavou nestačí. Jsou potřeba doplňkové služby, hřiště pro děti a běžecké trasy pro dospělé, to vše zasazeno do esteticky i funkčně upravené zeleně. Práce se zelení a ohleduplnost k životnímu prostředí jsou přitom zcela klíčové.
Udržitelné město využívá
modro-zelenou infrastrukturu
Jen udržitelné město může být tzv. future-proof. Pokud je brownfield nedostatečně využívanou a zanedbanou plochou, pak modro-zelená infrastruktura nabízí jeho pravý opak. Moderní trend je nestavět místo přírody, ale zahušťovat město, kde potenciál přírody plně umíme využít.
Symbióza inovativního přístupu k půdě s tím přirozeným, kdy se například voda vsakuje nebo zachycuje a dále používá, vede k ochraně půdy, je jedním z opatření proti záplavám, a prospívá i mikroklimatu. Prvky tzv. sponge city, k nimž patří také zelené střechy a obecně důraz na zeleň, vedou k ochlazení území a pomáhají zabraňovat vzniku teplotních ostrovů. Tedy fenoménu, kvůli kterému teplotní rozdíly mezi Prahou a okolím mohou místy přesáhnout i pět stupňů.