Certifikace
udržitelné
výstavby

Jako první na českém trhu jsme se přihlásili k certifikaci BREEAM, mezinárodnímu hodnotícímu systému pro přípravu a výstavbu kvalitních udržitelných staveb. Od roku 2020 dle její metodiky připravujeme všechny své rezidenční projekty. 

BREEAM 
Soubor vědecky podložených hodnotících a certifikačních systémů pro udržitelné stavební prostředí


Standardy BREEAM certifikované třetí stranou pomáhají zlepšovat výkonnost budov v každé fázi, od návrhu přes výstavbu až po užívání a rekonstrukci. Miliony budov po celém světě jsou registrovány pro práci na holistickém přístupu BREEAM k dosažení cílů v oblasti ESG, zdraví a uhlíkové neutrality. Vlastníkem programu je BRE GROUP - účelová organizace s více než stoletou tradicí v oblasti stavební vědy a výzkumu.

Pro BREEAM je stejně jako výsledná kvalita a udržitelnost budovy důležité i samotné řízení projektu. Začíná přísným výběrem dodavatelů, kteří musí respektovat principy ohleduplné a odpovědné výstavby, pokračuje v průběhu několikaleté výstavby a končí péčí o klienty v období po nastěhování.

Celý složitý proces důkladně monitoruje a posuzuje nezávislý komisař certifikace BREEAM, který stavbu po jejím dokončení hodnotí výslednou známkou.

Hodnocené projekty naleznete na stránkách BRE Group.

Botanica K 1, 2
BREEAM EXCELLENT

doposud nejvyšší hodnocení bytového domu v ČR

Bytový dům Botanica K 1, 2 získal certifikaci BREEAM na úrovni Excellent, doposud nejvyšší hodnocení v ČR. 

Port Karolína 2. etapa
BREEAM VERY GOOD

Bytový dům Port Karolína 2 obstál v náročném procesu hodnocení vlivu stavby na životní prostředí a získal finální certifikát environmentální certifikace BREEAM na úrovni Very Good (č. certifikátu 0076-7830-1). S hodnotou 62,7 % se dle této mezinárodní metodiky stává druhou nejlépe hodnocenou rezidenční stavbou v Česku. 

Po projektu Botanica K se jedná už o druhou stavbu z portfolia Skanska Residential, která tento finální certifikát udržitelnosti obdržela. 

Rezidence Čertův vršek
BREEAM VERY GOOD

Dalším rezidenčním projektem z dílny Skanska, který obstál v náročném procesu hodnocení a získal certifikát BREEAM na úrovni Very Good (č. certifikátu 0094-5428) je Čertův vršek. Tento komorní projekt v pražské Libni disponuje celou škálou technologických řešení, která budoucím majitelům šetří značnou část nákladů na energie a vodu.

Čertův vršek je zároveň teprve druhým developerským projektem s šedou vodou na českém trhu. Na rozdíl od bytového domu Botanica K nebyl v případě Čertova vršku připojen záložní zdroj z akumulační nádrže. Ověřili jsme si totiž, že produkce šedé vody je v bytovém domě dostačující i s přebytkem, a vodu ke splachování tedy není potřeba doplňovat vodou dešťovou. Ta je využívána k zalévání předzahrádek a sdílené zahrady.