Modřanský cukrovar 1

Řeka.
Jedinečná architektura.

Přírodní zdroje. 
Smart home.
Design a komfort.

Hospodárná čtvrť v PENB A 
Malé byty, velké byty
Živé náměstí, obchody a služby
Vodáci a loděnice
Amfiteátr
Pivovar
Výroba vlastní energie
Modrozelená infrastruktura
Sochy a umělci
Hřiště, parky, zahrady
BREEAM a udržitelnost
Recyklovaná "šedá" voda

Když se spojí etablovaná developerská společnost Skanska s renomovanými architekty ze studiaCHYBIK + KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS, vznikne moderní čtvrť 21. století s novým bydlením bez kompromisů k výzvám nadcházejících dekád. Novostavby v Modřanském cukrovaru disponují celou plejádou tradičních i nadstavbových benefitů. Některé z nich najdete i v našich dalších developerských projektech.

Vyberte si nový byt v 1. etapě. 
Nyní navíc s bonusem 3 v 1.

Využijte naši speciální nabídku

Ke všem nízkoenergetickým bytům v první etapě projektu Modřanský cukrovar přidáváme bonus v podobě vlastního sklípkugarážového stání. Vybrat si můžete poslední volné 2+kk, vhodné například pro investici, nebo prostorné 4+kk pro rodiny s dětmi. Prohlédněte si bonusovou nabídku.

Větší byty disponují jedinečnými výhledy na Vltavu a protilehlou Chuchli, která i do budoucna zůstane přírodní lokalitou. Rozlehlé terasy, lodžie a široké balkóny tu během slunných dní umožní pohodlný pobyt venku. Zelené střechy bytových domů sousedí s privátními terasami, je tu ale i sdílená komunitní terasa a promyšlená veřejná prostranství.

Vysoký standard bydlení v Modřanském cukrovaru podtrhují velká okna se sníženým parapetem, vyšší bezfalcové dveře, prémiové zařizovací předměty, teplovodní podlahové vytápění, na kterém jsou usazeny designové vinylové lamely s tuhým minerálním jádrem, ale také výrazný design dlažby Maxima Velčovského. Praktickým pomocníkem bude chytrý videotelefon a smart home technologie.

Poblíž dochovaného komínu jsme vytvořili nové centrum, které definují tři objekty inspirované originálním cukrovarem – dvojice výrobních hal a filtrovna. Silueta připomíná původní zástavbu a historický odkaz místa, slouží jako orientační bod z dálkových pohledů a vytváří přirozené náměstí pro celou oblast včetně sousední Čechovy čtvrti.
architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof ze studia Chybik+Krištof

Galerie

Níže uvedené vizualizace jsou pouze ilustrativní a zobrazují nejen možné standardy, ale také případné klientské změny.

Komerční prostory pro Vaše podnikání v Modřanském cukrovaru

V parteru bytových domů při ulici Komořanská a na náměstí, kde vyrostou architektonicky výrazné budovy s prémiovými byty, vznikne až 5 000 m2 komerčních prostor pro obchody, služby, bistra a restaurace.

V areálu najde své místo i rodinný pivovar, mateřská škola, supermarket, ale i malé obchody a prostory pro služby. Vzniká tu nová městská čtvrť.

Najděte místo pro své úspěšné podnikání v prostředí udržitelných kanceláří a obchodních jednotek Modřanského cukrovaru.

Modrozelená čtvrť, bydlení bez daně na přírodě

Modřanský cukrovar je v evropském kontextu ojedinělý projekt zaměřený na udržitelnost, inovace a dobré sousedské vztahy. Některé z použitých technologií zažijí českou premiéru. Veškeré využití nových technologií je pečlivě propočítáno a podloženo čísly.

Video spoty Vám napoví, na jaké úspory bydlení Modřanský cukrovar cílí.

Milníky projektu

Zahájení prodeje

říjen 2021

Zahájení stavby

jaro 2022

Hrubá stavba

červen 2023

Vnitřní omítky

podzim 2023

Kolaudace

léto 2024

Nastěhování

podzim 2024

Virtuální realita

Projděte se svým novým domovem v Modřanském cukrovaru prostřednictvím virtuální prohlídky.

Proud to be
z Modřan

Podle lidových pověstí dostaly Modřany své jméno po modře kvetoucí lužní květině. Podle historiků za ním stojí spíše socha Morany, která zde stávala na pohanském pohřebišti. Jisté je, že ze zemědělské vísky na jižním okraji Prahy se v průběhu 19. století Modřany proměnily ve významné průmyslové centrum. Ústředním prvkem tu vždy byla řeka, důležitá dopravní tepna. Právě na jejím břehu byl v roce 1861 založen cukrovar, který zde plnil zásadní roli následujících 140 let.
Historickou připomínkou dodnes zůstává jeho komín, ale také cukrová homole ve znaku městské části.

Představení Modřanského cukrovaru

Modřanský cukrovar je rezidenční čtvrť, kterou charakterizují především tři komponenty – estetika, udržitelnost a technologická vyspělost. Nechybí zde modrozelená infrastruktura, solární panely, zelené střechy a celé spektrum technologií, které domácnostem citelně sníží provozní náklady. To vše doplňuje prémiový bonus – klid řeky, která je tu na dohled téměř z každého okna. Věřím, že tvoříme místo, které se stane novou dominantou a pýchou naší metropole.
Petr Dušta, manažer projektu, Skanska Residential

Zajímá Vás nabídka bytů?

Zanechte nám své kontaktní údaje a rádi Vám poskytneme další informace.

Napište nám

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnostem skupiny Skanska, k zpracování vašich údajů za účelem reakce na Váš dotaz, nabídky, prodeje či pronájmu nemovitostí, včetně zasílání marketingových materiálů a informací o akcích, které pořádáme. Vaše osobní údaje mohou být dále zpřístupněny dodavatelům IT služeb, firmám spolupracujícím na marketingových kampaních a společnosti Hyposka, s.r.o., zajišťující financování pro naše klienty. Údaje budeme zpracovávat po dobu Vašeho zájmu o naše produkty a poté ještě 3 roky. Více o způsobu nakládání s vašimi údaji zde.

Kontaktujte naše makléře

Bonusová nabídka