O nás
V Praze jsme doposud vytvořili
přes 8 000
nových domovů
pro 21000
lidí
z toho 4
projekty v kvalitě BREEAM
Hodnoty zdravého a udržitelného bydlení od Skanska
Zdravý život
na čerstvém vzduchu
Efektivní větrání domácnosti je klíčem k vašemu zdraví.
Dozvědět se víc
Kvalitní, zdravé materiály
Bez kompromisu ke kvalitě, ekologii a nebezpečné toxicitě.
Dozvědět se víc
Efektivně s odpady
Až na výjimky, všechno se dá recyklovat.
Dozvědět se víc
Bydlení pro zdravý a udržitelný život

Naše hodnoty
Zcela klíčovými jsou pro nás témata environmentální politiky a společenské odpovědnosti. V souvislosti s nimi dbáme na to, aby všechny naše projekty vznikaly v souladu s okolím, ve kterém vyrůstají. Proto jsme se v posledních letech stali propagátorem občanské participace a spolupráce s veřejností při vytváření nových rezidenčních areálů a jejich okolí, ale také v průběhu výstavby až do doby jejího dokončení.
Naše další aktivity
Bambini litera
Příležitost pro dětské literární talenty, která má další rozměr. Kromě toho, že dětem otevírá svět literární tvorby a upevňuje rodinné vztahy, má i přesah do oblasti charity – výtěžek z prodeje knížek každý rok věnujeme nadacím a veřejně prospěšným organizacím.
Skanska Panelstories
Voda, biodiverzita, odpady, energie. To jsou celosvětová témata, která v současném kontextu soužití člověka se svým okolím patří mezi prioritní.
Historie Skanska
Původní švédskou AB Skanska Cementgjuteriet založil v roce 1887 inženýr Rudolf Fredrik Berg jako firmu specializující se na výrobu betonových dekoračních prvků. Brzy se společnost začala zabývat výrobou a produkcí surovin pro konstrukce různých staveb (zejména z oblasti pozemního, inženýrského a dopravního stavitelství) a posléze i samotnou výstavbou.
První zahraniční zakázku firma získala již v roce 1897 ve Velké Británii. Postupně expandovala nejen po starém kontinentě, ale i do USA a v současnosti je jednou z předních developerských a stavebních skupin ve světě. Skanska dnes působí v 11 zemích a globálně zaměstnává téměř 57 000 lidí.
V roce 2000 Skanska AB vstoupila i na český trh a koupila kontrolní podíl ve společnosti IPS, a.s. (Inženýrské a průmyslové stavby – původně Zemstav). Jako přední stavební a developerská společnost se Skanska v Čechách zabývá 4 oblastmi – výstavbou (pozemním a dopravním stavitelstvím), rezidenčním, komerčním a infrastrukturním developmentem.
Novinky
Trh s novými byty zůstal v posledním čtvrtletí 2022 stabilní. Prodeje stagnovaly, ceny meziročně vzrostly o 10 %
Trh s novými byty zakončil rok 2022 na očekávané úrovni. Nabídkové i prodejní ceny ve 4Q 2022 stále mírně rostly, meziročně o téměř 10 %, mezikvartálně šlo o stagnaci, resp. minimální nárůst. Kvůli výraznému zdražení klíčových vstupů nelze očekávat plošné snížení cen ani v letošním roce. V posledních třech měsících loňského roku se v Praze prodalo 550 nových bytů. Za celý rok prodeje překročily hranici 3 000 nových bytů. Vyplývá to ze společné tržní analýzy společností Trigema, Skanska a Central Group.
Skanska startuje výstavbu bytového domu Alfred, investice přesáhne miliardu korun
Skanska investuje přes jednu miliardu korun do výstavby třetího bytového domu ve druhé etapě projektu čtvrť Emila Kolbena. Jedná se o bytový dům Alfred, který vyroste na 11 tisících m2 se 179 bytovými jednotkami a jeho dokončení je plánováno na rok 2025. Budova je navržena dle přísných požadavků environmentální certifikace BREEAM a dosahuje velmi úsporné energetické náročnosti PENB – B. Vychází tak o čtvrtinu úsporněji a zároveň zde Skanska poprvé využije fotovoltaické panely.
Rezidence Čertův vršek zvítězila v prestižní soutěži Best of Realty — Nejlepší z realit
Soutěž Best of Realty — Nejlepší z realit oceňuje výjimečné projekty již od roku 1999 a v úterý 15. listopadu 2022 proběhlo slavnostní vyhlášení 24. ročníku. O letošních nejlepších projektech rozhodla devítičlenná odborná porota, v jejímž čele stál Tomáš Drtina, viceprezident Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Je nám potěšením, že v tradičně nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů, zvítězila Rezidence Čertův vršek. Porotci ocenili především vysokou míru využití inovativních technologií a materiálů šetrných k přírodě, zároveň také architekturu respektující okolní zástavbu a moderní řešení společných částí bytového domu.