Biodiverzita
Příroda je jako
dětská skládačka
Aby v ní všechno fungovalo a život na zemi se dál vyvíjel, musí do sebe jednotlivé dílky zapadat. Přírodní bohatství naší planety je totiž to nejcennější, co máme.
Víte že,...?
Co dělá zodpovědná firma
-
Druhům, kterým výstavbou bere jejich přirozené prostředí, se snaží poskytnout náhradní útočiště.
-
Staví na brownfieldech, neboli v ladem ležících a někdy i kontaminovaných areálech, které se díky stavebním úpravám mění na místa plná života a energie. Omezuje se tak zastavování „zelené louky“ (doposud volné půdy ve městech a jejich okolí).
-
Při nově vznikající výstavbě má snahu na pozemku zadržovat vodu, která podporuje druhovou rozmanitost.
-
Pracuje s členitostí terénu, osazuje okolí vyváženým mixem stromů a keřů a umožňuje pohyb lokálním druhům živočichů (minimalizuje překážky jejich migrace), případně jim poskytuje úkryt.
Jak chráníme přírodu
Na minimalizaci dopadů na životní prostředí během stavby klademe obzvlášť velký důraz. S každou novou stavbou vypracováváme podrobný plán ochrany životního prostředí. Dbáme na omezení hlučnosti i prašnosti v místě stavby, rizikové látky skladujeme v záchytných vanách či mobilních kontejnerech, řešíme také odvodnění staveniště. Stavíme tak, abychom ochránili přilehlé dřeviny. Pokud se na pozemku vyskytují chráněné druhy živočichů, zajistíme jejich přesun do bezpečné oblasti a pro ty obojživelné nainstalujeme tzv. naváděcí pásy. Pro živočichy obecně vytváříme náhradní nebo nová stanoviště v podobě vodních ploch, úkrytů a budek.
Např. v místě našeho projektu U cukrovaru , kde dlouhodobě hnízdila kolonie rorýse obecného, jsme v nejvyšších patrech budov umístili hnízdní boxy pro tohoto vzácného a chráněného ptáka.