Zdravá domácnost

Věděli jste, že v budovách trávíme až 90 % procent času?

A že zdaleka ne všechny interiéry jsou vhodné k dlouhodobému pobytu? Příčinou bývají chyby v systémech vytápění, větrání i vysoká hladina škodlivých látek, jakými jsou např. formaldehydy a jiné těkavé látky.

Ve Skanska si tuto problematiku uvědomujeme, a proto jsme rozhodli otestovat náš projekt Botanica K 1,2 nezávislou třetí stranou a jako první developer v Česku jsme získali certifikaci BREEAM. Jedná se o jeden z nejrespektovanějších systémů pro hodnocení budov z hlediska environmentálního, sociálního a ekonomického.

BREEAM

Certifikace BREEAM pomůže vybrat zdravý byt bez jedů.

Tým našich specialistů neustále pracuje na nových inovacích a způsobech, jak zlepšit vnitřní i venkovní prostředí domovů, které staví. Projekt Botanica K 1,2 získal certifikaci BREEAM na vysoké úrovni Excellent, která mj. posuzuje také zdraví a kvalitu vnitřního prostředí.

Dozvědět se víc

Pro BREEAM je stejně jako výsledná kvalita a udržitelnost budovy důležité i samotné řízení projektu – od přísného výběru dodavatelů, kteří musí respektovat principy ohleduplné a odpovědné výstavby, až po péči o klienty v období po nastěhování.
Lukáš Maděra, ředitel Prodeje a zákaznické péče