Čtvrť Emila Kolbena - Alfred

Čtvrť Emila Kolbena 2 - Alfred

Vítejte ve čtvrti Emila Kolbena!

Vyberte si svůj nový domov v mladé vysočanské čtvrti, která obdržela prestižní ocenění absolutního vítěze Realitního projektu roku 2022.

Odbornou porotu zaujala „kvalitou projektu a jeho zasazením do stávající výstavby, ale i způsobem zaměření na mladé ve formě využití virtuální reality, služeb pro cyklodopravu nebo nabídky loftových bytů. Porota vzala v úvahu i nízkoenergetický standard bytů.“ Staňte se i Vy její součástí.

Pomůžeme Vám s financováním

Jednu desetinu ceny zaplatíte při podpisu smlouvy, vše ostatní můžete nechat až na léto 2025.

V blízkosti stanice metra Kolbenova dále roste moderní čtvrť s kvalitním městským bydlením a bohatým veřejným prostorem. Na své si ale přijdou i milovníci netradičního loftového bydlení a prémiových prostorných bytů.

Galerie

Níže uvedené vizualizace jsou pouze ilustrativní a zobrazují nejen možné standardy, ale také případné klientské změny.

Proměna společnosti
mění podobu bydlení

Podoba městského bydlení reaguje na proměnu společnosti, mění se vlivem architektonických stylů, odráží se v ní historické události a v posledních dekádách i změny klimatu. Kromě zvyšujících se nároků na kvalitu budov a zdravé vnitřní prostředí sílí akcent na rozvoj veřejného prostoru

Nová městská čtvrť přispívá také ke zlepšení lokálního mikroklimatu prostřednictvím zelených střech a veřejných prostranství, efektivně navíc pracuje s dešťovou vodou zadrženou v akumulační nádrži. Tu je možné využít na zalévání soukromých předzahrádek.

Sloupy Emila Kolbena

Návštěvníkům usnadní orientaci navigační systém, jehož součástí jsou výrazné sloupy Emila Kolbena. Tyto moderní sochy, které navrhlo studio LAND05 ve spolupráci s umělcem Matějem Hájkem, propojí všechny etapy projektu a zároveň poskytují odkaz na industriální minulost lokality.

Prvním ze čtyř sloupů Emila Kolbena připomínajících odkaz slavného podnikatele a inovátora je plastika Rezistor. Autorem čtveřice děl je český sochař Matěj Hájek, který se ve spolupráci s ateliérem krajinářské architektury LAND05 podílel i na návrhu celého veřejného prostoru v této nově rostoucí čtvrti. Záměrně užil starého značení pro symbol rezistoru, který se do současnosti užívá v elektrotechnickém značení ve Spojených státech. Odkazuje tím k přelomové etapě působení Emila Kolbena v zámoří. 

Pokud jde o disciplínu „plastika ve veřejném prostoru“, byla by přinejmenším nuda pohlížet na ni pouze jako na estetický doplněk prostoru. Stejně tak jako se na architekturu dívat pouze jako na pouhý nástroj. Mnohem zajímavější je vnímat, co vzniká mezi těmito dvěma kategoriemi. Plastika může nést funkci. Může být herním prvkem, může být rozhlednou. Pavilón či altán může být sochou. V každém případě jsou součástí konkrétního prostředí, prostoru, kterému vtiskují jedinečnost a identitu.
Matěj Hájek, český sochař a autor sloupů Emila Kolbena

Milníky projektu

Zahájení prodeje

červen 2022

Zahájení stavby

30. listopadu 2022

Hrubá stavba

červen 2024

Vnitřní omítky

listopad 2024

Kolaudace

červen 2025

Nastěhování

listopad 2025

Virtuální realita

Prostřednictvím virtuální prohlídky si můžete projít celý byt a lépe si tak představit, jak může vaše vysněné bydlení vypadat.

Vyberte si svůj byt

Čtvrť Emila Kolbena 2

Hledáte něco jiného nebo potřebujete bydlet okamžitě? Podívejte se na nabídku posledních volných bytů ve druhé etapě. 

Dům Alfred

Inspirací pro název nového domu se stal Kolbenův mladší bratr Alfred, rovněž inženýr a vynálezce, který byl podle dochovaných informací Emilovi ze sourozenců nejbližší.

V kontextu nové městské čtvrti se jedná o klíčovou budovu, která se stane středobodem projektu. Ze západní strany se odkrývá klidný vnitroblok plný zeleně s lavičkami pro oddych i práci a na východní straně vznikne krásná promenáda lemovaná stromy, která poskytne ideální prostor pro každodenní procházky.

Nové Vysočany

Emil Kolben by žasnul

Ještě na přelomu 19. a 20. století byly Vysočany idylickou vesnicí.

Představení bytového domu Alfred
ve čtvrti Emila Kolbena

Čtvrť Emila Kolbena dává nový smysl již vyhaslé, avšak zcela velkolepé industriální minulosti této části Vysočan. Moderní architekturou tu navazujeme na estetiku ostatních budov, které na místě už stojí nebo teprve vyrostou v dalších fázích projektu. Vedle kvalitního bydlení, jehož úroveň necháváme ověřit nezávislou certifikací BREEAM, tu vzniká veřejný prostor, který reaguje na současné i budoucí potřeby městského člověka.
Ing. Martin Horálek, senior projektový manažer

Zajímá Vás nabídka bytů?

Zanechte nám své kontaktní údaje a rádi Vám poskytneme další informace.

Napište nám

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnostem skupiny Skanska, k zpracování vašich údajů za účelem reakce na Váš dotaz, nabídky, prodeje či pronájmu nemovitostí, včetně zasílání marketingových materiálů a informací o akcích, které pořádáme. Vaše osobní údaje mohou být dále zpřístupněny dodavatelům IT služeb, firmám spolupracujícím na marketingových kampaních a společnosti Hyposka, s.r.o., zajišťující financování pro naše klienty. Údaje budeme zpracovávat po dobu Vašeho zájmu o naše produkty a poté ještě 3 roky. Více o způsobu nakládání s vašimi údaji zde.

Kontaktujte naše makléřky