Záleží nám na životě

Cesta do města

Pro jedny vidina pracovních či společenských příležitostí, pro druhé splnění životního snu – trend stěhování se do měst. S ním souvisí i zvýšená poptávka po moderním bydlení. Aby nové byty z pohledu 21. století obstály, musí reflektovat principy trvale udržitelného a šetrného stavění.

Víte že,...?

v roce 2000 žilo na zemi více obyvatel, než jaký byl součet lidí, narozených od počátku lidstva do roku 1850?

23. květen 2007 je významným demografickým mezníkem. Podle amerických vědců právě v tento den převážil počet lidí, žijících ve městech, poprvé v historii lidstva počet obyvatel rurálních oblastí.

Co dělá zodpovědná firma

  • Při projektování klade velký důraz na kvalitu vnitřního prostředí budovy, konkrétně na nízkou spotřebu energie, efektivní větrání, hospodaření s vodou či odpady.
  • Snaží se o celkové snížení provozních nákladů díky zateplené fasádě s dostatečným přísunem světla, energeticky účinnému konceptu vytápění či naopak chlazení.
  • Dbá na to, aby se při stavbě využívalo co nejvíce stavebních materiálů, které projdou ekologicky zodpovědnou výrobou, a při stavebním procesu efektivně využívá obnovitelné nebo recyklované materiály s minimalizací produkce odpadu končícího na skládkách.
  • Minimalizuje veškeré negativní dopady včetně světelného a hlukového smogu a znečištění vzduchu a vodních toků.
  • Vytváří zdravé a pohodlné prostředí v nových budovách, které nespotřebují více energie, než samy vyprodukují.

Color Palette Skanska

Šetrnější stavění je jednou z našich priorit.

Dozvědět se víc

BREEAM

Stavíme zodpovědně. U bytových projektů jsme první na českém trhu, kteří získali certifikaci BREEAM na úrovni Excellent.

Dozvědět se víc

Šedá voda

Recyklujeme šedou vodu z domácností pro další využití.

Dozvědět se víc