Dostupné bydlení s přidanou hodnotou

Livo - koncept dostupného bydlení šitý na míru českému trhu volně navazuje na ideu skandinávského konceptu Boklok, společného projektu Skanska a IKEA. Připravované komorní bydlení v blízkosti přírody je koncipováno jako drobnější zástavba s kvalitním veřejným prostorem s nabídkou bytů 1+kk (26 m2) až 4+kk (80 m2) o dispozicích, které vyhoví modernímu životnímu stylu. Livo v Česku aspiruje nabízet byty za cenu až o 40 % nižší než průměrný pražský development.

Koncept Livo má ambici stát se žádaným produktem Skanska, který osloví zejména mladé rodiny, jež chtějí využívat výhod metropole, ale nedosahují tak vysokých příjmů, aby si v ní mohli dovolit nové bydlení. Z našeho pohledu se jedná o typ bydlení, které na českém trhu zatím chybí.
Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality

Promyšlené dispozice a lokalita

Za nižšími náklady stojí především promyšlené plánování dispozic, systém prefabrikace, nižší počet subdodávek a výběr vhodných lokalit. Svou roli hrají i úspory na architektonické a projekční práce v důsledku unifikace.

Bydlení ve tří až čtyřpatrových bytových domech Livo bude atraktivní nejen díky finanční dostupnosti. Jeho silnou devizou je oblast udržitelnosti a šetrnosti k okolí a k životnímu prostředí při výstavbě i během provozu. Důraz je zároveň kladen i na dobře promyšlené společné venkovní prostory, kde lze přirozeně navazovat sousedské vztahy a budovat pocit sounáležitosti – s prostředím i s lidmi v něm.

Livo je synonymem pro příjemné bydlení v blízkosti přírody a zároveň v dosahu městské a příměstské dopravy, díky níž se jeho obyvatelé dostanou z domova do centra Prahy do 40 min MHD. Přínosů Liva je celá řada, a to nejen pro samotné obyvatele domů, ale i pro obce, ve kterých se bude Livo realizovat.