Čtvrť Emila Kolbena - Alfred

Vítejte ve čtvrti Emila Kolbena!

Vyberte si svůj nový domov v mladé vysočanské čtvrti, která obdržela prestižní ocenění absolutního vítěze Realitního projektu roku 2022. Odbornou porotu zaujala "kvalitou projektu a jeho zasazením do stávající výstavby, ale i způsobem zaměření na mladé ve formě využití virtuální reality, služeb pro cyklodopravu nebo nabídky loftových bytů

Městské bydlení čtvrti Emila Kolbena stojí na základech Kolbenova technologického gigantu - podniku ČKD - a odkazuje na něj svou technologickou vyspělostí, nízkoenergetickým standardem i důrazem na  kvalitní veřejná prostranství. Sousedit budete s budoucím živým náměstím s vodními prvky, v parteru domu vzniknou prostory pro kavárnu, obchod a další služby. K nastěhování na podzim 2025.

Hospodárné domy PENB A - mimořádně úsporné
Nové byty 1 + kk po 5 + kk
Prémiové lofty
Náměstí, obchody a služby
Metro Kolbenova 1 minuta chůze
Komunitní centra Kolbena
Colben Centrum
Solární energie a fototermika
Park Zahrádky
BREEAM a udržitelnost
Péče o vodu
Smart Home 

Vyberte si kvalitní nízkoenergetické bydlení

Bytový dům Alfred v kategorii PENB A (43) je budovou s téměř nulovou spotřebou energie a naplňuje tak nároky nejvyšší známky nízkoenergetického standardu. Nabídka bytů od 1+kk po prostorné 5+kk uspokojí klienty, kteří chtějí bydlet v dobré dostupnosti dopravy a služeb města. S moderním designem a prvotřídním vybavením je každý byt je navržen tak, aby maximálně využil prostor a přirozené osvětlení.

Menší byty jsou navrženy pro jednotlivce a páry, v domě je ale také velký výběr bytů pro rodiny s více ložnicemi a dostatkem prostoru pro děti.

Všechny byty disponují prostorným balkonem, který nabízí dostatek místa pro umístění exteriérového nábytku. Byty v domě Alfred jsou pro své umístění v centru města ideální příležitostí pro investici do nového bydlení. S výběrem bytu Vám pomůže i interaktivní ceník níže.

Milníky vývoje bytového domu Alfred

Zahájení prodeje

červen 2022

Zahájení stavby

30. listopadu 2022

Hrubá stavba

listopad 2023

Vnitřní omítky

jaro 2024

Kolaudace

říjen 2024

Nastěhování

Q1 / 2025

Virtuální prohlídka

Vydejte se na virtuální prohlídku a projděte si vzorové byty.

Galerie

Publikované vizualizace slouží pro ilustrativní účely. Od konečné podoby projektu se mohou lišit v uspořádání, rozmístění, barevnosti, vzhledu, interiérovém či exteriérovém vybavení nebo použitých materiálech.

Dům Alfred

Inspirací pro název nového domu se stal Kolbenův mladší bratr Alfred, rovněž inženýr a vynálezce, který byl podle dochovaných informací Emilovi ze sourozenců nejbližší.

V kontextu nové městské čtvrti se jedná o klíčovou budovu, která se stane středobodem projektu. Ze západní strany se odkrývá klidný vnitroblok plný zeleně s lavičkami pro oddych i práci a na východní straně vznikne krásná promenáda lemovaná stromy, která poskytne ideální prostor pro každodenní procházky.

Předcházející etapy

V první etapě čtvrti Emila Kolbena, která je situována v blízkosti parku Zahrádky, se nacházejí tři komornější budovy Lilly, Greta a Malvína pojmenované po manželce a dcerách velkého průmyslníka. Menší severní sedmipodlažní budova nese jméno Kolbenova vnuka Jindřich. Sousední čtrnáctipodlažní budova ve tvaru písmene L je pojmenována Hanuš po Kolbenovu synovi.

Sloupy Emila Kolbena

Součástí veřejných prostranství jsou výrazné sloupy Emila Kolbena. Tyto moderní plastiky, které navrhlo studio LAND05 ve spolupráci s umělcem Matějem Hájkem, budou součástí naučné stezky a poskytují odkaz na industriální minulost lokality.

Prvním ze čtyř sloupů Emila Kolbena připomínajících odkaz slavného podnikatele a inovátora je plastika Rezistor. Autoři zde záměrně užili starého značení pro symbol rezistoru, který se do současnosti užívá v elektrotechnickém značení ve Spojených státech. Odkazuje tím k přelomové etapě působení Emila Kolbena v zámoří. 

Plastika může nést funkci. Může být herním prvkem, může být rozhlednou. Pavilón či altán může být sochou. V každém případě jsou součástí konkrétního prostředí, prostoru, kterému vtiskují jedinečnost a identitu.
Matěj Hájek, český sochař a autor sloupů Emila Kolbena
Čtvrť Emila Kolbena dává nový smysl již vyhaslé, avšak zcela velkolepé industriální minulosti této části Vysočan. Moderní architekturou tu navazujeme na estetiku ostatních budov, které na místě už stojí nebo teprve vyrostou v dalších fázích projektu. Vedle kvalitního bydlení, jehož úroveň necháváme ověřit nezávislou certifikací BREEAM, tu vzniká veřejný prostor, který reaguje na současné i budoucí potřeby městského člověka.
Ing. Martin Horálek, senior projektový manažer Skanska Residential

Zajímá Vás nabídka bytů?

Zanechte nám své kontaktní údaje a rádi Vám poskytneme další informace.

Napište nám

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnostem skupiny Skanska, k zpracování vašich údajů za účelem reakce na Váš dotaz, nabídky, prodeje či pronájmu nemovitostí, včetně zasílání marketingových materiálů a informací o akcích, které pořádáme. Vaše osobní údaje mohou být dále zpřístupněny dodavatelům IT služeb, firmám spolupracujícím na marketingových kampaních a společnosti Hyposka, s.r.o., zajišťující financování pro naše klienty. Údaje budeme zpracovávat po dobu Vašeho zájmu o naše produkty a poté ještě 3 roky. Více o způsobu nakládání s vašimi údaji zde.

Kontaktujte naše makléře

Kontaktujte nás