Stavba projektu Rezidence Čertův vršek zahájena

Prémiový projekt s 39 převážně velkoplošnými luxusními byty usiluje o mezinárodní certifikát BREEAM a nabízí řadu ekologických a úsporných opatření.

Skanska zahájila výstavbu pražského komorního projektu Čertův vršek, nacházejícího se na jednom z libeňských kopců s výhledem na Prahu. Projekt cílí na mezinárodní certifikaci BREEAM, která sleduje energetické úspory a inovativní ekologická řešení. Obyvatelům nabídne například systém hospodaření s šedou vodou. Plánovaní dokončení stavby a nastěhování klientů je rok 2022. Celkem do této lokality plánuje Skanska investovat 350 milionů Kč.

V domech, které svým charakterem přirozeně navazují na okolní vilovou zástavbu, vznikne nadstandardní bydlení v 39 bytových jednotkách. Jejich hlavním benefitem jsou velkorysé dispozice, snížené parapety oken, vybrané materiály, ale především jedinečné výhledy na celou Prahu z terasy či balkonu. Společným jmenovatelem celého projektu je kvalita a udržitelnost, kam patří certifikovaný způsob výstavby, unikátní systém hospodaření s vodou, parkové úpravy i kvalitní zabezpečení celého areálu.

V projektu převažují větší byty s dispozicí 3+kk či 4+kk. V nabídce jsou však také dva menší byty s dispozicí 1+kk a tři unikátní byty 5+kk o rozloze více než 120 m² rozprostírající se přes celé patro. Právě v těchto bytech si nový majitel luxusního bydlení může nainstalovat například privátní saunu či vířivku.

Hospodaření s šedou vodou zajistí obyvatelům Čertova vršku zejména snížení spotřeby pitné vody. Voda z umyvadel, van a sprch se v technické místnosti přečistí a vrátí zpět do oběhu pro účel splachování toalet. K ohřevu teplé užitkové vody budou sloužit solární panely umístěné na střeše jedné ze sekcí. Na ostatních střechách je vysazena extenzivní zeleň, která přispívá ke zlepšení mikroklimatu v lokalitě. Díky důkladnému zateplení obálky budovy a kvalitním oknům s trojskly dosahuje projekt nízkoenergetického standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná.

Všechny bytové jednotky zde navíc disponují rekuperací, která pomáhá udržovat příjemné a zdravé vnitřní klima. V souladu s podporou kvality života ve městech zde Skanska plánuje instalaci i několika prvků na podporu biodiverzity.    

Kontaktujte nás