Park Cihelka - pro ty, co si umějí vybrat

V Libčicích nad Vltavou najdete krásnou přírodu, pohodovou atmosféru, přátelské sousedy i výhodnou polohu pro dojíždění do Prahy. Právě v těchto místech vyroste již brzy 57 nových bytů, z nichž jeden může být právě váš. Chystáte se založit rodinu nebo vám naopak už děti odrostly a vy chcete utéct z ruchu velkoměsta? Možná právě vás tato varianta osloví.

Místo pro opravdový život

Libčice nabízí bydlení, odkud se namísto temným tunelem metra dostanete do práce po jedné z nejmalebnějších železničních cest v Čechách, a to jen za dvacet minut. Máte rádi Vltavu i cyklostezku, která podél ní vede, ale nemůžete si dovolit bydlení v blízkosti řeky v Praze? A co víc - představujete si svůj domov jako místo, kde životní tempo běží v nižší tepové frekvenci?

V Libčicích nad Vltavou během pěti minut líné chůze dorazíte na plovárnu s atmosférou Rozmarného léta. Do sedmi minut došlapete na svém kole k přívozu, odkud vás převozník co půlhodinku převeze přímo na nejdelší cyklostezku v naší zemi.

Zajímá vás, co se chystá?

Tři budovy a každá z nich o čtyřech patrech. Právě tak bude vypadat Park Cihelka, který svým pojetím splyne s okolím. Kvalitní materiály budou standardem každého bytu a dům jako celek bude z hlediska energetické náročnosti označen jako budova velmi úsporná. K tomu se přidává jen krok do zeleně, dostatek parkovacích míst přímo před domem, občanská vybavenost v místě bydliště a přímé vlakové spojení do Prahy. Přesně tohle hledáte?

Bydlení je jak dělané pro mladé rodiny i páry, které lákají výhody malého města současně se snadnou dostupností hlavního města vzdáleného pouhých třináct kilometrů. Celý koncept jde s dobou, samozřejmostí je nabíječka pro elektromobily a řada prvků podporujících komunitní život.

Výsledná podoba Vašeho nového domova záleží už jen na Vašem vkusu.

Pro tvořivé ruce

Pracujete hodně na počítači a chcete si občas vyčistit hlavu? Ve společné dílně pro kutily se můžete kreativně realizovat anebo sdílet svou manuální zručnost se sousedy. Preferujete pobyt na čerstvém vzduchu a vlastnoručně vypěstovanou zeleninu či bylinky? Zahradnické nadšení můžete uplatnit na společných komunitních záhoncích, a ještě při tom po očku stihnete sledovat děti hrající si na dětském hřišti.

Komunitní záhonky v Parku Cihelka

Život na zahradě

Pro ty, kterým leží na srdci osud planety, bude připravena nádrž na sběr dešťové vody pro zalévání zahrady a kompostér pro likvidaci biologického odpadu. A že se vám nechce práci v kanceláři střídat další prací venku? I pro vás máme dobrou zprávu – soukromá zahrada s mobiliářem pro všechny obyvatele domu zve k posezení u dobré kávy či zakousnutí do čerstvě grilovaného steaku.

Až si dostatečně užijete pohody doma či na zahradě, nechte se zlákat procházkou po okolí. Příroda dělá divy a ruku na srdce, není to právě zeleň a klid, co vás táhne ven z Prahy? Zatímco většina Pražanů musí za přírodní harmonií dojíždět, vy jen nasadíte pohodlné boty a jste připraveni vyrazit. Na krátkou procházku nebo celodenní výlet.

Oceněné stavby v sousedství

Začneme-li v těsném okolí, pozornost bezpochyby upoutá libčický Stožár – dílo studentů Architektury ČVUT. Výuka formou “navrhni a postav” má tradici na předních světových architektonických školách, v českém prostředí je spíše ojedinělá. I díky tomu získal libčický Stožár s výhledem Zvláštní cenu za inovativní pedagogický přístup ve výuce architektury v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2019.
Další oceněnou stavbou v sousedství je inspirativní prostor Kotelna, určená pro milovníky designu, architektury a umění. Původně zchátralý Uhelný mlýn prošel rekonstrukcí, aby se stal kulturním místem a v roce 2013 získal národní cenu za architekturu v prestižní soutěži Grand prix.

Klenot mezi industriály nedaleko Prahy - Kotelna a Uhelný mlýn v Libčicích nad Vltavou
Libčický Stožár – dílo studentů Architektury ČVUT. Stavba bude spojnicí KOMUNITY, iniciací nových VZTAHŮ a nabídkou VÝHLEDŮ.

Domov, který podpoří vaše sny

Další kroky mohou směřovat podél Vltavy do přírodní rezervace Větrušické rokle. Můžete se jen tak potulovat meandry Vltavy kam vás nohy zanesou, nebo šlápnout do pedálů a po cyklostezce vyrazit až mělnickému soutoku s Labem. A jestli se u toho umažete? V kolárně vašeho domu na vás čeká zázemí pro očistu jízdních kol, kočárků i psích mazlíčků, tak do toho pořádně šlápněte! Park Cihelka je domov, který podporuje vaše touhy a sny.


Chcete se dozvědět ještě víc o pohodovém bydlení v malebném městěčku Libčice nad Vltavou?

Autor článku

Barbora  Lindauer

Pracuje ve společnosti Skanska, kde má na starosti externí komunikaci a marketing rezidenčního developmentu. Psaní textů se věnuje od dob studia žurnalistiky na vysoké škole. Je propagátorkou vermikompostování a cirkulární ekonomiky, má ráda zimní sporty a sebevzdělávání.

Sdílejte článek s přáteli