Habitat: s předními designéry přinášíme nové trendy v architektuře

HABITAT Malešice odpovídá na aktuální trendy v architektuře rezidenčních staveb
a reaguje na vyšší nároky, pokud jde o komfort obyvatel a ohleduplnost k životnímu
prostředí. Ve spolupráci se zkušenými architekty řešíme každý kout, aby měl jasnou funkci.
Byty v Habitatu jsou pak k daným dispozicím o něco větší než obvykle a lidé budou mít více
prostoru.

Architektura podle Chapman Taylor


Role generálního architekta na HABITATU se ujal architektonický ateliér Chapman Taylor. Pražský tým stojí za projekty v rámci regionu střední a východní Evropy. V Česku jde například o resort MOLO Lipno, který kromě komplexu apartmánů nabízí i restauraci umístěnou doslova na molu nad hladinou největší české přehrady. V Praze pak můžeme obdivovat budovu The Flow, která svými křivkami i světelnými instalacemi reflektuje život na nejrušnějším místě v Česku – Václavském náměstí.

U Chapman Taylor nám je sympatická právě jejich ambice dosahovat nejvyšších standardů v designu i udržitelnosti. Stejně jako The Flow, i HABITAT splňuje přísné podmínky  environmentální certifikace udržitelnosti BREEAM.

Filip Pokorný, architekt ze studia Chapman Taylor

Tři otázky pro architekta
Filipa Pokorného ze studia Chapman Taylor

Proč si vybrat domov v malešickém HABITATU?

HABITAT je typickou moderní čtvrtí, která bude ve své době patřit k těm nejpokrokovějším, a to s sebou nese uplatnění aktuálních trendů moderního bydlení. 

Pro koho tedy HABITAT je?

Žijete-li běžný rodinný život či máte klidnější povahu, oceníte klidné místo a velmi dobrou dopravní dostupnost. Ani velká obchodní centra nebo stanice metra nejsou daleko, zatímco kolem vás je kvalitní městská zeleň a dobře organizovaná doprava. Vaše děti si užijí volného pobytu v poloveřejném vnitrobloku, kde je nebudou ohrožovat automobily a jiné běžné nástrahy města. Jako dospělí zase oceníte bezpečnou běžeckou stezku kolem domu. A v bezprostředním okolí či podél nedaleké trasy metra A se nachází bohatá nabídka pracovních příležitostí.

Je v HABITATU budoucnost skutečně doma?

Čtvrť je pojata podle všech aktuálních trendů moderního bydlení. Mnoho z toho, co jsme brali jako děti za samozřejmé, dnes už nemůžeme tolerovat. Kdo chce bydlet v anonymním městě s nedefinovanou městskou zelení nevalné kvality? Tahat kočárek po schodech do 3. patra bez výtahu? Nebo platit vysoké úroky bance jen proto, že jeho byt je v energetické třídě F? Moderní postupy v udržitelnosti uleví přírodě, ale i rodinnému rozpočtu. A jak se budou noví obyvatelé do HABITATU stěhovat a vybudujeme nové etapy, bude se i celý projekt vyvíjet – s každou etapou totiž přidáváme nějaký nový prvek. Hřiště, cvičiště, pískoviště… HABITAT
bude fungovat jako skutečný komplexní prostor, kde lidé mohou skutečně žít uvnitř i venku.

Pavel Tomek, projektový manažer, Skanska Residential

Čtyři otázky pro projektového manažera
Pavla Tomka ze SKANSKA

Čím je HABITAT výjimečný?

HABITAT je výsledkem evoluce. Nejen města jako takového, ale i společnosti SKANSKA. V projektu využíváme unikátní know-how, které jsme pracně získávali několik dekád. Postupy a technologie, které jsme si vyzkoušeli jinde, tady spojujeme do celistvého konceptu, který jasně reaguje na potřeby moderního městského člověka.

Jak je to v HABITATU s občanskou vybaveností?

V první etapě samozřejmě připravíme prostory pro drobné podnikání a služby, a budeme postupně přidávat další v nových etapách. Ve finále tu vznikne hodnotná infrastruktura s drobnějšími obchody, lékárnou, kavárnou, později restaurací. Těžíme ale i z blízkosti velkých obchodních center.

Proč dává HABITAT tolik prostoru pro komunikaci parku?

Je totiž důležitou součástí hned první etapy. Půjde o park pro všechny, jehož část pak předáme městské části. Zbytek revitalizované zeleně ve vnitrobloku se dělí mezi SVJ. Najdeme v něm herní prvky od Kompanu a dva altány navržené našimi architekty Chapman Taylor. Uvnitř vnitrobloku navíc bude komunitní zahrada, která možná nebude ohromovat svými pěstitelskými výnosy, ale je to prima místo pro potkávání sousedů.

A co přinesou v tomto ohledu další etapy?

V rámci každé etapy by měla přibýt další příležitost pro vyžití – pro menší a větší děti i pro dospělé. Vedle toho chystáme stezku k proběhnutí nebo na brusle. Až bude projekt hotový, celá smyčka kolem areálu dosáhne zhruba 1,5 kilometru délky.

Zpět na homepage