Cirkulární bydlení pro náročné

Hledání vysněného bydlení v Praze se stává vytrvalostní disciplínou, která si žádá stále vyšší finanční investici, ale také výraznější časový vklad. Vždyť díky enormnímu zájmu se nabídka nového bydlení v posledních měsících tenčí a najít nový domov, který bude odpovídat našim představám, je stále obtížnější.

Zájem o udržitelné bydlení roste

Přestože nejpodstatnějším faktorem při rozhodování o pořízení nového bytu zůstává lokalita a cena, v posledních dvou letech pozorujeme zvyšující se zájem klientů o zelená a dlouhodobě udržitelná řešení. S potěšením sledujeme, že zájemce o bydlení už zajímá i to, zda jeho budoucí domov šetrně hospodaří s přírodními zdroji a je ohleduplný k životnímu prostředí. Pokud navíc dokáže zajistit finanční úsporu, stává se udržitelnost dalším, dostatečně přesvědčivým argumentem pro koupi.

Víte, že...

Na trhu se objevují především dva typy developerských projektů. Většina z nich vyrůstá na rozsáhlých územích, mnohdy brownfieldech, kde v několika etapách vznikají stovky nových bytů. Jejich výhodou je bohatý veřejný prostor, hřiště, parky i další prvky na podporu sousedských aktivit, nevýhodou pak vyšší hustota zabydlení a omezené soukromí. Menší development naopak častěji vzniká v dobře zavedených lokalitách v komornějších projektech o několika desítkách bytů a ve vyšším standardu. Tomu pak také odpovídá cena. A aby své nové majitele skutečně zaujaly, musí přinášet i něco navíc.

Tak trochu jiné luxusní bydlení

Mezi projekty, které uspokojí nejnáročnější klienty prémiovou lokalitou, top kvalitou, ale i unikátním přístupem k úspoře primárních zdrojů, patří Čertův vršek v Praze 8. Tento komorní projekt s pouhými 39 prostornými byty a krásným výhledem na Prahu byl navržen v souladu s certifikací udržitelného stavění BREEAM. Jako teprve druhý nově budovaný rezidenční projekt v České republice disponuje systémem hospodaření s šedou vodu. To znamená, že voda z koupelen (konkrétně z umyvadel, van a sprch) může být po zachycení a důkladném přečištění opětovně využívána pro splachování toalet. Díky tomu mohou ušetřit obyvatelé bytového domu celou čtvrtinu spotřeby pitné vody.

   

Pokud hledáte jedinečnost, pak v případě Čertova vršku jste na správné adrese. Stal se totiž prvním projektem u nás, v jehož základech a stěnách byl uplatněn rebetong - beton, ve kterém je přírodní kamenivo stoprocentně nahrazeno kamenivem recyklovaným. Jedná se o plnohodnotný materiál vyráběný na základě českého patentu Skanska a ERC-Tech.

Rezidence Čertův vršek splňuje náročná kritéria na výjimečné bydlení v exkluzivním stylu. Působivé výhledy, velkorysé interiéry, kvalitní materiály a v neposlední řadě soubor moderních technologií i bezpečnostních prvků - ideální kombinace, která dokáže vytvořit domov přesně podle Vašich představ. 

V řadě vyhledávaných pražských čtvrtí najdete spoustu nemovitostí, které mají luxusní adresu, luxusní cenu, ale nabízený standard bydlení neodpovídá současnému životnímu stylu. Často jde o památkově chráněné domy, ve kterých musíte zachovat původní dispozice a ve kterých není možné zásadně zvýšit technologickou úroveň. Proto vítám projekty jako Čertův vršek, které výjimečné místo citlivě doplní o novostavbu s moderními dispozicemi a technologiemi.
Milan Roček, realitní odborník a ředitel projektu Cenovamapa.org

Okázale diskrétní Čertův vršek

Čertův vršek je okouzlující, avšak ne příliš známé místo, které označuje jeden z kopců v pražské Libni. Dříve zde stával letohrádek s věžičkou a na jih velkou terasou, dnes už tu po stavení nejsou žádné stopy. Krásné výhledy na Prahu se však zachovaly a s nimi i myšlenka zasadit sem místo vhodné pro bydlení.

Udržitelné bydlení v Libni

Rezidenční areál Čertův vršek svým architektonickým konceptem vhodně doplňuje okolí zdejších prvorepublikových libeňských vil. Punc výjimečnosti si projekt vybudoval jak svojí unikátní lokalitou, tak několika exkluzivními prvky, které nabízí: malý rozměr připravovaného projektu, japonská zahrada s moderními dřevinami, kódované vstupy do domu, prostorné dispozice a dostatek chráněného privátního prostoru jak v interiérech, tak na terasách, balkónech či předzahrádkách. V třípatrových domech vznikne nadstandardní bydlení v 39 bytových jednotkách.

Skanska Reality jako první v České republice získala environmentální certifikaci pro svůj bytový projekt Botanica K (1,2). Jde o hodnocení BREEAM Excellent, který dokládá, že výstavba a následný dlouhodobý projekt je šetrný k životnímu prostředí. Klade velký důraz na kvalitu stavebních materiálů, postupů, implementovaných technologií, ale třeba i dostatečné zeleni v bytovém komplexu.
O vysoké hodnocení v rámci certifikace BREEAM usilujeme i v případě Čertova vršku, který by měl mít po uvedení do provozu o cca 40 % nižší účty za elektrickou energii a o 30 % nižší spotřebu vody. Prozatím jsme pyšnými nositeli dočasného certifikátu BREEAM na úrovni Very Good. Jakmile bude stavba dokončena, předpokládáme získání finálního certifikátu, který doloží, že výstavba i provoz projektu Čertův vršek jsou skutečně udržitelné a šetrné k přírodě.
Miroslav Kobera, Green Business Manager ve Skanska Reality

Libeňské pábení

Málokterá pražská čtvrť prošla za poslední staletí tolika proměnami jako Libeň. Půvab, jež okouzlil i Bohumila Hrabala, spočívá nejen v krásných výhledech na celou Prahu, ale také spojením pozůstatků starých viničních usedlostí, malých domků bývalého předměstí i činžovních domů a honosných vil z období průmyslového rozmachu. Právě v těchto místech vyrůstá unikátní projekt Čertův vršek, jehož majitelé se mohou těšit na nastěhování už na jaře roku 2022.

Autor článku

Renata  Vildomcová

Ve společnosti Skanska má na starosti komunikaci, marketing a společenskou odpovědnost v rezidenční výstavbě. Renata je nadšencem, který se těší z pozitivní současnosti a věří v ještě lepší budoucnost. Je oddanou propagátorkou biodiverzity a udržitelnosti v bytové výstavbě, současně při tom hledá nové cesty udržitelného (čti: nevtíravého a hodnotného) marketingu, a podporuje využívání recyklovaných materiálů všude, kde je to jen možné. Příroda spojená s pohybem jí na oplátku energii vrací.

Sdílejte článek s přáteli

Zpět na homepage