Trvalá hodnota

Kvalitní architektura umí plýtvat, ale jen na správném místě! Investuje více do pořizovacích nákladů, aby ty provozní byly nižší. Nadstandardně investuje také do kvalitních materiálů, a to i na místech, které nejsou tolik na očích. Do materiálů přírodního původu, která neškodí našemu zdraví. Do prostoru mezi budovami, který tvoří podstatnou část našeho domova.

Dobře navrženého prostoru si vlastně ani nevšimnete. Vidíte ho třeba až po deseti, dvaceti letech.
Martin Frei

Vnitřní prostory domu Rezidence Gemma na pražském Chodovci. Široké schody a velkorysé chodby poskytují dostatek místa i denního světla.  

Umění stárnout

I když se na každé budově podepíše zub času, nemusí být údržba tak náročná, pokud se stavba provede kvalitně hned od samého počátku. Umění plýtvat na budově přináší možnost stárnout bez toho, aby přicházela o svou hodnotu. A stává se tak prostorem nejen pro nás, ale i další generace.

Umění plýtvat

Slovo plýtvat můžeme ve vztahu k bydlení vnímat negativně, přesto může mít při stavbě našeho domova pozitivní vliv na život v něm. Představte si, že se během stavby nešetří každá koruna, a tak se mohou využívat kvalitní a zdravotně neškodné materiály z místních zdrojů. Nešetří se s každým metrem čtverečním ve prospěch developera, a to přináší obyvatelům více prostoru. Kde to prostor dovolí, jsou věci větší, vyšší a delší, než je nezbytně nutné. Vyšší stropy, světlo v nejtemnějších koutech domu, širší schody i chodby pro lepší pohyb, velké a díky tomu slunné venkovní prostory mezi budovami, ve kterých se plýtvá s plochou ve prospěch trávy a stromů na úkor asfaltu. Tedy míst, která pomáhají pěstovat kulturu bydlení.

Rezidenční areál Milíčovský háj, jeden z našich starších projektů. Díky kvalitní architektuře i provedení stavby tento projekt zaujme i po mnoha letech.  

Jsme tu pro ty, kdo ví, jak je důležité, aby architektura uměla stárnout.          

Trvalá hodnota bydlení
od Skanska

V našich projektech rádi plýtváme na těch správných místech. V interiéru se využívají zdravotně nezávadné materiály s nulovým či nižším než normou povoleným obsahem škodlivých látek, stavební materiály s recyklovaným obsahem, certifikované dřevo z ověřených zdrojů, i lokální materiály. Stavíme pro vás prostředí, v němž může vzniknout zdravá domácnost, s dostatkem prostoru, světla, tepla i čerstvého vzduchu.

Zdravé prostředí pod dohledem certifikace BREEAM

Investice do zdraví se vždy vyplatí. A proto i my investujeme do ověřených materiálů, kontrolujeme toxicitu, žádáme dodavatele o průkazy složení, které na českém trhu mnohde nejsou běžným standardem. V našich bytech najdete pouze ověřené a zdravé materiály. Ověřili jsme si, že prestižní mezinárodní certifikace udržitelného stavění BREEAM má silný pozitivní dopad na zdraví lidí, sousedství i planety. A proto všechny naše projekty připravujeme dle certifikace BREEAM.

Záleží nám na lidech, kteří se do našich domů stěhují, proto si dáváme záležet na tom, aby svým majitelům mohly sloužit co nejlépe a nejdéle.

Chytrá řešení

Uvnitř i vně našich domů najdete řadu užitečných technologií. Dům i byty připravujeme na připojení ke smart home prvkům, které šetří čas, peníze i energie. Za chytrá ale považujeme i jednoduchá řešení, jako třeba prostorné terasy a balkóny, kde lze snadno usušit prádlo namísto spuštění energeticky náročné sušičky.

Vzorový smart byt

Chytrá řešení, chytrá domácnost. Byt v areálu Port Karolína napojený na moderní smart home prvky.  

Z našich průzkumů

Koronavirová epidemie přidala domovu novou důležitou funkci – stalo se z něj pracovní místo. Jak vyplývá z průzkumu Skanska a Ipsos z prosince 2020, celých 40% Čechů si home office oblíbilo natolik, že ho plánují častěji využívat i do budoucna. Průzkum ukázal, že zatímco muži mají doma samostatnou pracovnu v 29 % případů, ženy pouze v 17 %. Ty naopak dvakrát častěji pracují u jídelního stolu. Každý desátý Čech svou pracovní agendu zvládá vyřizovat na pohovce, nebo přímo v posteli.

41%

Čechů pracuje
v tuto dobu
z domova

16%

má home office
u jídelního stolu

3%

vykonává
home office
z postele

Ideálním místem pro práci z domova přitom má být klidné místo s pracovním stolem a kvalitní kancelářskou židlí. Pro ty už naši architekti v připravovaných projektech navrhují vhodný prostor, který zajistí dostatek místa, světla, přívod elektřiny a dat, ale i čerstvého vzduchu.

Město ovlivňuje nás, stejně tak jako ovlivňujeme my je. A pokud máme rádi sebe a naše blízké, máme rádi i svůj domov, své město, zemi i planetu.
Město pro každého

01

Život mezi budovami

Domov neznamená jen život v bytě. Stejně důležitý je i rozmanitý a přirozený život venku, kde můžeme být mezi lidmi, smysluplně trávit volný čas, mít na co se dívat.

Více informací

02

Respekt k lokalitě

Každé místo má svou historii, kvality, jedinečnost. Svůj příběh. A nově vznikající budovy by na něj měly navázat. Přirozeně doplnit území, v němž vznikají, a časem s ním zcela splynout. Respektovat lidi, kteří k ní už mají vybudovaný vztah.

Více informací

03

Respekt ke zdrojům

Máme jen jednu přírodu. Záleží jen na nás, jakou planetu přenecháme našim dětem. Šetrný přístup ke zdrojům, recyklace, nové technologie a podpora biodiverzity jsou budoucností našich domovů i jejich výstavby.

Více informací

Jsme tu pro ty, pro které bydlení neznamená pouze přespání.