Karlín - tam, kde to žije

Port Karolína

Je navržen tak, aby přirozeně zapadal do charakteru této jedinečné a stále populárnější čtvrti a - jak název napovídá - vytvořil pro své obyvatele imaginární přístav.

Karlín roste (jako)
z vody

Novodobá podoba čtvrti je do jisté míry ovlivněna řekou Vltavou, která se zničující silou tisícileté vody vkročila na jaře roku 2002 do karlínských ulic a definitivně změnila podobu místa. Do efektivních protipovodňových opatření byly investovány nemalé finanční prostředky tak, aby se podobná situace v budoucnu již nemohla opakovat. Tato spolehlivá ochrana vzápětí přilákala investory, kteří ve spolupráci se zahraničními architekty zvučných jmen začali utvářet novou, moderní podobu Karlína.

Západní šmrnc čtvrti

V Karlíně se daří citlivě skloubit historii a moderní architekturu, původně industriální genius loci nyní získává sebevědomý západní šmrnc. Užívají si ho jak ti, kdo sem jezdí za prací, tak stále početnější noví obyvatelé. Najdete zde desítky restaurací, kaváren, trendy obchodů, spoustu zeleně, blízkost řeky a přívoz spojující Karlín s Holešovicemi.

Z Karlína do Evropy

Kromě své osobité tváře je Karlín pro rezidenty zajímavý i velmi dobrou dopravní dostupností. Projíždějí skrz něj tramvajové i autobusové linky a jsou tu stanice metra trasy B i C. Z autobusového nádraží na Florenci pak dojedete nejen do všech koutů republiky, ale i do mnoha míst Evropy.