Modřanský cukrovar

Vítejte v první modrozelené
čtvrti

Modřanský cukrovar je první rezidenční čtvrtí v České republice, která dokonale pečuje o vodu, zeleň i kulturu bydlení

Myšlenka udržitelnosti se nese celým areálem – od jeho umístění na brownfieldu přes využití recyklovaných materiálů během výstavby až po energeticky úsporný provoz.

Byty budou napojeny na zdroje zelené energie, dvoje rozvody vody umožní volit mezi pitnou a recyklovanou vodou. Také slunce je tu cenným zdrojem energie a ani kapka dešťové vody neodteče do kanalizace.

Galerie

Níže uvedené vizualizace jsou pouze ilustrativní a zobrazují nejen možné standardy, ale také případné klientské změny.

Poblíž dochovaného komínu jsme vytvořili nové centrum, které definují tři objekty inspirované originálním cukrovarem – dvojice výrobních hal a filtrovna. Silueta připomíná původní zástavbu a historický odkaz místa, slouží jako orientační bod z dálkových pohledů a vytváří přirozené náměstí pro celou oblast včetně sousední Čechovy čtvrti.
architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof ze studia Chybik+Krištof

Modrozelená čtvrť, bydlení bez daně na přírodě

Modřanský cukrovar je v evropském kontextu ojedinělý projekt zaměřený na udržitelnost, inovace a dobré sousedské vztahy. Některé z použitých technologií zažijí českou premiéru. Veškeré využití nových technologií je pečlivě propočítáno a podloženo čísly.

Video spoty Vám napoví, na jaké úspory bydlení Modřanský cukrovar cílí.

Milníky projektu

Zahájení prodeje

říjen 2021

Zahájení stavby

jaro 2022

Hrubá stavba

zima 2023

Vnitřní omítky

léto 2023

Kolaudace

jaro 2024

Nastěhování

léto 2024

Virtuální realita

Projděte se svým novým domovem v Modřanském cukrovaru prostřednictvím virtuální prohlídky.

Vyberte si svůj byt

Modřanský cukrovar je místo pro váš domov. Prodej bytů je limitován pouze na jeden byt na jednoho vlastníka. Tímto krokem se jako odpovědný stavitel snažíme podpořit účel, pro který Modřanský cukrovar vzniká - tedy budování komunit, sousedství a soudržnosti s lidmi a přírodou. 

Proud to be
z Modřan

Podle lidových pověstí dostaly Modřany své jméno po modře kvetoucí lužní květině. Podle historiků za ním stojí spíše socha Morany, která zde stávala na pohanském pohřebišti. Jisté je, že ze zemědělské vísky na jižním okraji Prahy se v průběhu 19. století Modřany proměnily ve významné průmyslové centrum. Ústředním prvkem tu vždy byla řeka, důležitá dopravní tepna. Právě na jejím břehu byl v roce 1861 založen cukrovar, který zde plnil zásadní roli následujících 140 let.
Historickou připomínkou dodnes zůstává jeho komín, ale také cukrová homole ve znaku městské části.

Hledáte prostor pro své podnikání
v Modřanském cukrovaru?

V parteru bytových domů při ulici Komořanská a na náměstí, kde vyrostou architektonicky výrazné budovy s prémiovými byty, vznikne až 5 000 m2 komerčních prostor pro obchody, služby, bistra a restaurace. V areálu najde své místo i supermarket.

Více na Retail Park Modřanský cukrovar

Modřanský cukrovar představuje Martina Suchánková, vedoucí projektu

Čerpáme z minulosti, ale nejdeme proti proudu času. Lokalita vybízí k výstavbě moderní, udržitelné čtvrti, která sem vrátí život. Zároveň ale dovoluje přirozeně navázat na místní historii a zachovat řadu původních prvků, tedy i dominantu v podobě cihlového komínu. Spolu s řekou si umí přitáhnout zaslouženou pozornost.
Petr Dušta, manažer projektu, Skanska Reality

Zajímá Vás nabídka bytů?

Zanechte nám své kontaktní údaje a rádi Vám poskytneme další informace.

Napište nám

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnostem skupiny Skanska, k zpracování vašich údajů za účelem reakce na Váš dotaz, nabídky, prodeje či pronájmu nemovitostí, včetně zasílání marketingových materiálů a informací o akcích, které pořádáme. Vaše osobní údaje mohou být dále zpřístupněny dodavatelům IT služeb, firmám spolupracujícím na marketingových kampaních a společnosti Hyposka, s.r.o., zajišťující financování pro naše klienty. Údaje budeme zpracovávat po dobu Vašeho zájmu o naše produkty a poté ještě 3 roky. Více o způsobu nakládání s vašimi údaji zde.

Kontaktujte naše makléřky