V roli developera přijímáme odpovědnost vytvářet prostředí, v němž mohou lidé kulturně žít a vychovávat nové generace. Naše vnímání kultury bydlení je postaveno na čtyřech hlavních pilířích - životu mezi budovami, respektu k lokalitě, respektu ke zdrojům a bydlení jako trvalé investici. 

Kulturu bydlení významně ovlivňuje i kvalita sousedských vztahů.

Město se vyvíjí
jako živý organismus

A jeho význam pro naše životy dlouhodobě roste. Ještě počátkem 19. století žila ve městech pouze 3 % populace, dnes je to více než polovina všech lidí světa, a do roku 2050 by se tento počet mohl přiblížit hranici 70 %. Díky tomu se přirozeně mění i podoba městského bydlení. Reaguje na proměnu společnosti, mění se vlivem architektonických stylů, odráží se v ní historické události a v posledních dekádách i změny klimatu.

A právě v tomto období jsou strůjcem většiny výraznějších změn a zásahů do podoby měst jeho radnice a developeři.

My jsme zodpovědní za to, aby kolem nás nevyrůstaly solitéry, ale projekty, které zapadají do původního prostředí, domy, které respektují přírodu i potřeby starousedlíků, mají přidanou hodnotu pro své obyvatele a jejich okolí, a podporují kulturu bydlení.

Ve Skanska vycházíme z přesvědčení, že role developera je vytvářet prostředí, v němž lze kulturně žít a vychovávat nové generace. Stavíme proto celek, nikoliv pouze bytové domy. Takový ucelený prvek pak může čtvrť plnohodnotně doplnit, a stát se novou a důležitou součástí města.
Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality

Kultura bydlení
a její základní pilíře

Vedle života v bytě musí nové rezidenční areály umožňovat
i rozmanitý a přirozený život mezi budovami. Klást důraz na obyvatele domů a zároveň na okolí, ve kterém mohou trávit svůj volný čas. Nenabízet jen čtyři zdi, ale i prostor kolem nich.

V kvalitním developmentu se zrcadlí respekt k lokalitě a obyvatelům, kteří zde žili už dlouho před jeho příchodem. A snaží se o to, aby se
i noví obyvatelé mohli stát plnohodnotnými sousedy.

Bytové areály budoucnosti musí být navrženy a realizovány
s maximálním respektem ke zdrojům, tak aby minimalizovaly nebo eliminovaly zatížení životního prostředí během výstavby,
a především pak v průběhu jejich životního cyklu mnoho dalších desítek let.
Toto vše s promyšlenými dispozicemi, kvalitními materiály a vyššími standardy provedení přináší svým majitelům a sousedům trvalou hodnotu jejich domova.

01

Život mezi budovami

Domov neznamená jen život
v bytě. Stejně důležitý je
i rozmanitý a přirozený život venku, kde můžeme být mezi lidmi, smysluplně trávit volný čas, mít na co se dívat.

Více informací

02

Respekt
k lokalitě

Každé místo má svou historii, kvality, jedinečnost. Svůj příběh. A nové budovy by na něj měly navázat. Přirozeně doplnit území, v němž vznikají, a časem s ním zcela splynout. Respektovat lidi, kteří k ní už mají vybudovaný vztah.

Více informací

03

Respekt
ke zdrojům

Máme jen jednu přírodu. Záleží pouze na nás, jakou planetu přenecháme našim dětem. Šetrný přístup ke zdrojům, recyklace, nové technologie
a podpora biodiverzity jsou budoucností našich domovů
i jejich výstavby.

Více informací

04

Trvalá hodnota

Kvalitní architektura umí plýtvat, ale jen na správných místech. Investuje více do pořizovacích nákladů, aby ty provozní byly nižší. Nebojí se vybírat
z kvalitních materiálů, a to i na místech, která nejsou tolik na očích. Preferuje vyšší standardy provedení a promyšlené dispozice.

Více informací

Video spoty Vám napoví, na jaké úspory bydlení v našich projektech cílíme.

Abeceda našich řešení

Architekti

Za podobou našich projektů stojí renomovaní architekti a významná studia, kam bezpochyby patří chybik-kristof.com, jakubcigler.archi, jesticowhiles.com, ebmgroup.cz, 22:22 architekti, a další.

Brownfield

Při výběru pozemků pro výstavbu dáváme přednost místům, která už v minulosti sloužila pro bydlení nebo průmyslové účely. Namísto zastavění zelené louky tak vracíme život do osvědčených, avšak pozapomenutých míst.

Více informací

BREEAM

Všechny naše projekty vyvíjíme podle mezinárodní environmentální certifikace BREEAM, která je renomovanou značkou udržitelného stavění.

Více informací

Cukrkandl

Brownfield po Modřanském cukrovaru jsme pod příznačným názvem Cukrkandl zpřístupnili pro setkávání komunit. Dnes tu čile běží sportovní i společenský život místních. V budoucnu zde vyroste nová unikátní čtvrť Modřanský cukrovar.

Více informací

Cyklostojany NextBike

U našich projektů instalujeme cyklostojany pro sdílená kola. Ve spolupráci s NextBike podporujeme cyklodopravu v Praze.

Více informací

Dešťová voda

Dešťová voda je cennou tekutinou, se kterou ve všech našich projektech efektivně hospodaříme. Díky ní jsou plochy kolem našich domů svěží a zelené, aniž by docházelo k plýtvání pitnou vodou.

Více informací

Dětská hřiště

V našich rezidenčních areálech myslíme i na kvalitní hřiště a radost ze života našich nejmenších. Vždyť jak cenná a dlouholetá mohou být dětská přátelství!

Elektrické nabíječky

Elektromobilita je jasnou součástí naší budoucnosti. Své projekty vybavujeme sdílenými nabíjecími stanicemi pro elektromobily - pro váš komfort a společný příspěvek přírodě.

Více informací

Fototermické panely

Na střechách našich projektů najdete solární panely, které díky slunečnímu záření předehřívají teplou užitkovou vodu, a šetří tak kotel i nemalé peníze.

Více informací

FSC

Veškeré dřevo, které při výstavbě i v bytech použijeme, je držitelem certifikátu kvality a udržitelnosti FSC nebo PEFC. Deklarujeme tím zodpovědné získávání materiálů.

Více informací

Graffiti

Některé naše projekty oživují malby renomovaných českých umělců. Jedni z nejlepších, Khoma a Kaer, nám takto vyzdobili podzemní garáže v projektu Rezidence Gemma v pražském Chodovci, nebo také celou zeď u Cukrkandlu v Modřanech.

Více informací

Griloviště

Za grilováním dobrot s přáteli nebo sousedy nemusí obyvatelé našich domů nikam daleko. Pro tuto oblíbenou letní aktivitu instalujeme společné griliště v blízkosti jejich domova.

ISO certifikáty

ISO 14001

ISO 45001

Kolárna

Každý z našich domů disponuje místností pro bezpečné uschování kol. Odtud je to pár kroků do myčky kol a kočárků.

Komunitní záhony

Mít tak možnost si něco vypěstovat! V našich projektech myslíme i na vášnivé zahradníky. Ve spolupráci s naším partnerem, organizací Kokoza, vytváříme v našich rezidenčních areálech komunitní záhony pro pěstování.

Myčka na kola

Ve všech našich domech najdete místnost pro mytí zablácených kol, kočárků či domácích mazlíčků. Počasí už vám v pohybu venku neklade žádné limity!

Panelstories

Interaktivní výstava, která vypráví příběh šetrného stavění, úspor vody a energií, biodiverzity, recyklace i bezpečnosti.

Více informací

Park jak má být

Aktivně se podílíme na utváření nového prostoru tam, kde stavíme. Dbáme na přání místních obyvatel i očekávání těch budoucích, a budujeme nové parky s hřišti a sportovišti, relax zónami i prvky na podporu života drobných živočichů. Podívejte se, jak takový park může vypadat.

Více informací

PEFC

Veškeré dřevo, které při výstavbě i v bytech použijeme, je držitelem certifikátu kvality a udržitelnosti FSC nebo PEFC. Deklarujeme tím zodpovědné získávání materiálů.

Více informací

Rebetong

Skanska ve spolupráci s ERC-Tech drží patent na výrobu udržitelného betonu, vyráběného ze stavební suti. Tento světový unikát už nyní využíváme na všech současně připravovaných rezidenčních projektech.

Více informací

Sdílená terasa

Na střechách některých našich projektů najdete společné vybavené terasy. Pro váš odpočinek, zábavu a soudržné sousedské vztahy.

Sdílená dílna

Pro domácí kutily a kreativce je ideálním prostorem sdílená dílna, kterou jsme v projektu Park Cihelka umístili do suterénu bytového domu.

Šedá voda

Unikátní řešení pro významnou úsporu pitné vody. Jako zatím jediní na trhu využíváme u nových bytů přečištěnou vodu z koupelnových umyvadel, van a sprch pro splachování toalet. Přečtěte si, jak systém funguje.

Více informací

Umění ve veřejném prostoru

Domov nejsou pouze čtyři zdi. Myslíme na to i při navrhování veřejného prostoru. Ve spolupráci s renomovanými umělci vznikají v okolí našich bytových domů unikátní díla, která dotvářejí veřejná prostranství. Prohlédněte si, s kým spolupracujeme.

Více informací

Veřejná participace

Do plánování budoucí zástavby zapojujeme také širokou veřejnost - místní obyvatele, městskou část, zástupce firem a odborníky. Tímto způsobem vznikl třeba Modřanský cukrovar. Prohlédněte si jeho příběh.

Více informací

Virtuální realita

Využíváme u všech našich nových rezidenčních projektů virtuální realitu pro vybrané dispozice bytů. Svůj vysněný byt si tak můžete prohlédnout ještě před jeho zakoupením, navíc z pohodlí vašeho domova.

Více informací

Workoutové hřiště

Víme, že pohyb na čerstvém vzduchu je velmi prospěšný. Proto u našich projektů najdete prvky pro venkovní sportování.

Zdravé materiály

Zdraví obyvatel je naše priorita. Do standardního vybavení bytů vybíráme pouze prověřené zdravé materiály s certifikáty kvality a udržitelnosti.

Více informací

Zelená energie

Od roku 2020 jsou všechny námi připravované byty vybaveny zelenou elektřinou - energií vyrobenou výhradně z obnovitelných zdrojů.

Zelená střecha

Střecha domu, která je částečně nebo zcela osázena vegetací. Má velmi příznivý vliv na místní mikroklima - čistí a ochlazuje vzduch, podporuje biodiverzitu a funguje také jako tepelná i zvuková izolace. Najdete je na mnoha našich projektech.

Jsme tu proto, abychom definovali kulturu bydlení. 

Partneři

Spolupráce s nadšenci, inovátory i nejlepšími odborníky
ve svém oboru nás posouvá dál.